AÇ KALMA DİYETİ

blog yazısı ekle !

AÇ KALMA DİYETİ

Ankara' da ki uzmanlar gerçek bir aç kalma diyetinin sadece su içmekten ibaret olduğunu belirtmektedir. Bir de hava almaktan tabii ki.

Bu aynı zamanda çok güçlü bir içsel deneyim yaşamanıza da sebep olur. Ankara' da ki diyetisyenlerin tavsiyesi, bu diyeti sadece çok müsait koşullar altında ve bir uzman veya doktor gözetiminde gerçekleştirmeniz yönünde olsa da, bazı kişiler çok kısa süreler için sadece su içerek bu diyeti başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Temel olarak bu diyet, zayıflama sağlamak yerine, zehirli maddelerden arınma, temizlenme ve saflaşma işlemi olarak görülüyor.

Daha yaygın olan uygulaması ise sadece sıvı tüketimi ile yapılanları. Böylelikle vücudunuza daha fazla besin maddesi sağlanmış olabiliyor ancak yine de çoğu besin maddesinin eksikliğini taşıyor. Meyve veya sebzelerin sadece sularını içmek ancak bir kaç gün için sürdürülebilir. Daha uzun süren uygulamalarında "temizlenme tepkisi" adı verilen bir durum ortaya çıkmaktadır ve besin eksiklikleri oldukça yüksek düzeyde gözlemlenmeye başlanır.

Ankara' da ki diyetisyenlerin açıklamalarına göre bu diyet zayıflama için tercih edilmemelidir. Bu diyet özellikle bazı tüketim alışkanlıklarınızı değiştirmek veya yenilemek için kullanılabilir veya bir detoks programı olarak da tercih edilebilir. Bu diyet programı içerisinde çoğunlukla zayıflama sağlanabilir ancak bunu sadece bir zayıflama diyeti olarak görmek doğru olmaz. Diyetisyenlerin görüşü de vücudunuzu yoğun olarak tükettiğiniz yiyeceklerden bir süre uzak tutarak bu programın onarıcı ve rahatlatıcı etkisini görebileceğiniz yönündedir.