ANİDEN KİLO ALMANIZA NEDEN OLAN YİYECEKLER

blog yazısı ekle !

ANİDEN KİLO ALMANIZA NEDEN OLAN YİYECEKLER

Bazı yiyeceklerin sağlıklı olma gibi bir özellikleri vardır. Bu nedenle sağlığına ve diyetine dikkat eden kişiler tarafından her zaman tercih edilmektedirler. Ancak sağlıklı olmaları, beraberinde getirdikleri bazı özellikleri de yok saymamıza imkân vermez. İşte size bu yiyeceklerden bazıları.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


KAHVALTILIK GEVREKLER

Kahvaltılık gevrekler her ne kadar tamamıyla sağlıklı gıdalardan elde edilmiş olsalar da, çok yoğun miktarda kalori içermektedirler. Daha kötüsü ise insanların bu yiyecekleri sağlıklı olarak görmesi ve büyük porsiyonlarda yemeye kalkışmasıdır. Hâlbuki ufak bir kâse kahvaltılık gevreğin 450 kalori olduğunu ve bunun içinde 16 gr yağ olduğunun bilinmesi gerekir.

YOĞURT

Hepimiz yoğurda bayılırız. Hem ferahlatıcı hem de son derece lezzetli bir gıdadır. Aynı zamanda metabolizmamız için son derece faydalıdır. Ancak her zaman içerisinde en fazla %0 - %2 arasında yağ içerenlerini tercih etmeye çalışmalısınızdır. Çünkü zaten ufak bir kâse yoğurdun tamamı 280 kalori ve içerdiği yağ 20 gram kadardır. Aynı durum özel olarak hazırlanmış ve sindirimi kolaylaştırmaya yarayan meyveli yoğurtlar için de geçerlidir.

RESTORAN SALATALARI

Belki bu aşama da bir marul yaprağının sizin diyetinize ne gibi bir zararı olacağını düşünebilirsiniz. Ancak konu restoranlarda sipariş ettiğiniz salatalar olduğunda, hiç bir zaman tek başına yeşilliklerin ve içerisinde ki sebzelerin servis edildiğini görmezsiniz. Çünkü içerisinde çok çeşitli soslar, ekmek parçaları ve hatta tavuk bile içerebilmektedir. Bu yüzden sağlıklı beslenmek adına bu salatalardan beslenmeye çalışmak diyetinize asla yardımcı olamayacaktır.

LAVAŞ

Pek çok kişi ekmek yemek yerine lavaş yemenin diyetlerine daha fazla faydası olduğunu düşünebilir. Ancak gerçekler bundan çok farklıdır. Çünkü beyaz hamurdan yapılan lavaş ekmeği ve içerisine koyulan çeşitli malzemeler size oldukça hızlı kilo aldıracaktır.

FIRINDA PATATES

Patates önemli bir nişasta kaynağıdır ve nişasta vücutta kilo almaya yardımcı olacak en önemli unsurlardan birisidir. Dolayısıyla ister haşlanmış olsun ister kızartılmış, patatesin etkisi çok fazla değişmemektedir.