ATKİNS DİYETİ

blog yazısı ekle !

ATKİNS DİYETİ

Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyetin kısa vadede etkili olabileceğini ancak uzun süreli uygulamalarında yetersiz beslenme sorunlarının çıkabileceğini düşünmektedir.

Hedef:

Zayıflamayı sağlamak.

Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, karbonhidratların vücudumuz için tıpkı bit yakıt görevi gördüğünü ve eğer karbonhidrat eksikliği yaşanırsa, vücudun diğer bir alternatif enerji kaynağı olan yağ harcanmasını sağlayacağını açıklamaktadırlar.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Atkins Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyete başlayan kişilerin karbonhidrat tüketimlerini oldukça düşürmeleri gerektiğini vurguluyor. Sadece patates veya ekmek gibi kaynakları değil aynı zamanda sebzelerden kaynaklanan karbonhidratları da listelerinden çıkartmaları gerekiyor. Bunlar dışında yağ ve protein rahatlıkla tüketilebiliyor. Örneğin birinci aşamada gün içinde en fazla 20 gr. Karbonhidrat tüketebilirsiniz. Ancak bunun 12 veya 15 gramı temel sayılan sebzelerden gelmelidir. Ancak konu yağlar olunca hiç bir yerden kısmanız gerekmemektedir.

Zayıflayabilecek misiniz?

Bu gibi düşük karbonhidratlı diyetler oldukça yakından incelenme fırsatı buldu ve sonuçlar kısa vadede etkili olsa da uzun vadede aynı faydayı sağlamadıklarını gösterdi..

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Bu diyet Ankara 'da ki diyetisyenler tarafından incelendiğinde, karbonhidrat içeren gıdalar dışında kalan her türlü besini tüketebileceğinizi açıklamaktadırlar. Bu diyette uygulanan yöntem karbonhidratları tamamen çıkarıp, protein ve yağ tüketmenizi sağlamaktır. İlk haftalarda çok düşük karbonhidrat değerleri içerecek şekilde kırmızı, balık ve beyaz et öğünleri ile yumurta ve düşük karbonhidratlı sebzeleri tüketebilirsiniz. Zaman içerisinde bu diyette ilerlemeye başladıkça ve kendinizi de yakından kontrol etmeye alışırsanız ekmek, süt ürünleri veya fındık gibi bazı karbonhidrat içeren besinleri de kontrollü olarak tüketebileceksiniz.