ÇİĞ YİYECEK DİYETİ

blog yazısı ekle !

ÇİĞ YİYECEK DİYETİ

Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyetin kısa vadede etkili olabileceğini ancak uzun süreli uygulamalarında yetersiz beslenme sorunlarının çıkabileceğini düşünmektedir.

Hedef:

Zayıflamayı sağlamak.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyetin temellerinin 1800 yıllarına kadar uzandığını belirtiyor. O zamanlar da yaşayan Maximilian Bircher Benner isimli bir doktor sarılık hastalığını elma yiyerek tedavi ettiğini fark ettiğinde, çiğ gıdaların insanlar üzerinde ki etkileri de test edilmeye başlıyor. Pişirilmemiş, ısıtılmamış, işlenmemiş, mikrodalgadan geçirilmemiş, genetiği değiştirilmeyip herhangi bir tarım ilacına maruz kalmamış tüm gıdalar çiğ besinler olarak adlandırılıyor. Dolayısı ile bunların içine doğal halleri bozulmamış, taze meyveler, özellikle dutsu meyveler ile taze sebzeler, yemişler, tohumlar, otlar dahil olmuş oluyor. Ankara 'da ki diyetisyenler gıdaların pişirildikleri zaman vitaminlerini ve besleyici özelliklerini de kaybedebileceklerini söylüyor bu yüzden bazı gıdaların çiğ olarak tüketilmesinin faydalı olabileceğini ancak beslenme eksikliklerine neden olabileceğinin de akılda bulunması gerektiği vurgulanıyor.

Çiğ Yiyecek Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyet için sayısız farklı program olduğunu ve sizin de kendinize en uygun olanı oluşturabileceğinizi söylüyor. Genel olarak yiyeceğiniz besinler 46 derecenin üzerinde ısıl işlem görmemiş olan bitki temelli gıdalar olmalı. Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyeti takip eden kişilerin genellikle vejetaryen olduklarını belirtiyor.

Zayıflayabilecek misiniz?

Daha az miktarlarda kalori almış olunacağı için büyük bir ihtimalle zayıflamanıza da yardımcı olacak.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Bu diyet Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyette tüketeceğiniz besinlerin %70-80 oranında herhangi bir pişirme veya ısıtma işlemine tabii olmamış bitkisel kaynaklı ürünler olacağını iletiyor. Pişirilmiş, ısıtılmış, genetiği değiştirilmiş, işleme tabii tutulmuş her şeye elveda demeniz gerekiyor. Aynı zamanda tüm bu gıdaları bu şekilde tüketirken zehirli olabilecek bazı içerikleri olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekiyor.