ÇİĞ YİYECEK DİYETİ

blog yazısı ekle !

ÇİĞ YİYECEK DİYETİ

Ankara ' da ki diyetisyenlere göre bu diyet oldukça ilginç ve potansiyel olarak çok sağlıklı ve damar tıkanıklıkları ile ilgili rahatsızlıkları olanlar içinde iyileştiricidir. Temel itibariyle pişmemiş sağlıklı gıdalardan oluşur. Yiyecekler en fazla besleyici oldukları kabul edilen, pişirilmemiş halleri ile tüketilirler. Böylelikle hayati sayılan besleyici özelliklerini kaybetmemiş olurlar.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Toprağın can veren özelliğiyle, güneşin enerjisi, su ve besinler, sebzeler, bakliyatlar, yemişler ve tohumlar bu diyetin önemli bir parçasıdır. Filizlenmiş tohumlar da çok besleyicidir ve bu diyette yer alırlar. Çiğ süt ürünleri belki kullanılabilir. Bunun dışında, su, taze meyve suları ve çaylar bu diyetin temel içecekleridir. Bütün uyarıcılardan, kimyasallardan ve alkollü içeceklerden de uzak durulmalıdır.

Her ne kadar bu diyet oldukça sağlıklı ve maceraperest görünse bile, iyi bir şekilde dengelenmezse uzun vadede çok da faydalı olmayacağı düşünülüyor. İçeriği itibariyle hayati ve besleyici gıdalar sağlayabilir ancak bu diyette ki öğünler protein içeriği bakımından çok zayıf. Bu da uzun vadede sorunlar çıkartacaktır. Aynı zamanda yiyecekler pişirilmediği ve yoğun içerikli olduğu için vücudunuzu soğutabilirler. Nispeten sıcak iklim kuşağında olan belgelerde ki insanların zayıflama için uygulayabileceği bir diyet olabilir.