DIŞARIDAYKEN NELER YEMELİ

blog yazısı ekle !

DIŞARIDAYKEN NELER YEMELİ

Ankara 'da bulunan diyetisyenle ve sağlıklı beslenme uzmanları çoğu kişinin dışarıda olduğu zamanlarda tercih ettiği yiyeceklerin pizza, hamburger ve buna benzer yağlı ve kalitesiz karbonhidratlar içeren ürünler olduğunu ancak bunların bizlere hiç bir faydası olmadığını vurguluyorlar. Örneğin tek bir sosisli sandviç bile yaklaşık 580 kalori ve bu miktar aslında 24 saat içinde almanız gereken toplam kalori miktarının yarısına eşit. Bu kaloriyi yakmak için ise spor salonunda geçirmeniz gereken süre yaklaşık 4 saat.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Eğer bir dilim peynirli pizza tercih eder ve üzerine çeşitli şarküteri ürünlerini de eklerseniz bunun kalori değeri ise 400 kalori olur ve bunu yakmak için 2 saat boyunca tüm gücünüzle bisiklete binmeniz gerekir.

Peki, öyleyse bu 8sağlıksız besinler yerine neler tüketebilirsiniz?

DÜRÜMLER

Tek bir dürüm içinde olan tavuk, marul, soğan karışımı bir atıştırmalık size en fazla 120 kalori kazandıracaktır. Aynı zamanda protein bakımından zengin fakat zararlı karbonhidrat bakımından düşük olması sizin avantajınıza olacaktır.

HİNDİLİ SANDİVİÇ

Aslında çevrenizde sandviç satan yerleri bulmak zor değil. Hemen hemen her yerde bulabilirisiniz ancak sorun içinde ne olduğu olacaktır. Çünkü birçoğunun içinde hiçte ihtiyacınız olmayan yağlar ve yüksek tuz içeriği bulunmakta. Ancak eğer hindi eti, marul, salatalık ve domates ile hazırlanan bir sandviç bulursanız bunu rahatlıkla tüketebilirsiniz.

PROTEİN KARIŞIMLARI

Her nereye giderseniz gidin, ister okulda, ister iş yerinde veya alışverişleriniz sırasında yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz ve size hem doyurucu hem de besleyici fayda sağlayacak bir protein karışımını her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi dışarıda olduğunuz zamanlarda önemli olan seçtiğiniz yiyeceklerin protein içeriğinin yüksek olması ve zararlı karbonhidratlardan uzak olmasıdır. Böylece sağlığınızı bozmadan karnınızı doyurmuş olabilirsiniz.