DİYET İÇİN ZAMANIM YOK DEMEYİN

blog yazısı ekle !

DİYET İÇİN ZAMANIM YOK DEMEYİN

Çoğu kişi hayatlarının bazı dönemlerimde "çok meşgul olduklarını ve bir diyet programını takip etmek için zamanları olmadığını" bahane eder. Hatta belki siz de bu bahaneyi kullanmış kişilerden biri olabilirsiniz, işte bu yüzden Ankara 'da bulunan diyetisyen ve sağlıklı beslenme uzmanları kendi programınızı organize edebileceğiniz bazı yöntemleri sizlerle paylaşacak,

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


ÖĞÜNLERİNİZİ PLANLAYIN

Market alışverişlerinizi bile elinizde önceden hazırladığınız bir liste olmadan gerçekleştirmek, ihtiyacınız olmayan birçok zararlı gıdayı almanıza neden olur. Aynı zamanda alışverişlere aç karnına çıkmak da çok sakıncalıdır. Ama eğer karnınız toksa ve elinizde diyet programınız içerisinde yer alan besin maddelerine uygun olarak hazırlanmış bir listeniz varsa işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

PAZAR GÜNÜNÜ KENDİNİZE AYIRIN

Pazar günleri genelde çoğu kişinin evde olduğu ve haftanın geri kalan günlerine göre daha müsait olacağından, önünüzde ki bir hafta boyunca yemeniz gereken öğünleri hazırlamanız için de iyi bir fırsattır.

ÖDÜLÜNÜZÜ UNUTMAYIN

Tıpkı bir hafta boyunca neler yemeniz gerektiğini ayarladığınız ve alışverişlerinizi buna göre yaptığınız gibi aynı hafta içerisinde kendinize bir gün daha seçip, bu gün içerisinde de kendinizi ödüllendirdiğiniz bir yemeyi yiyin. Ancak son ana kadar bekleyip daha zararlı tercihler yapmamak adına bu ödülünüzün de ne olduğunu pazar gününden belirlemiş olun.

UYGUN RESTORANI SEÇİN

Eğer arkadaşlarınızla, ailenizle veya beraber çalıştığınız kişilerle yemeğe çıkıyorsanız, gideceğiniz mekânda ki yemeklerin sizin diyet planınıza uygun olup olmadığını sormaktan çekinmeyin. Hiç bir zaman sağlığınız için verdiğiniz bu mücadeleden vazgeçmeyin veya utanmayın ve bunun hakkında konuşun, bakarsınız belki sizi örnek almak isteyen başkalarına da ilham kaynağı olabilirsiniz.