DİYETİNİZİN EN ÖNEMLİ PARÇASI: SU

blog yazısı ekle !

DİYETİNİZİN EN ÖNEMLİ PARÇASI: SU

Ankara 'da bulunan diyetisyenler ve sağlıklı beslenme uzmanları hangi diyet programını takip ederseniz edin mutlaka vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarının karşılanması gerektiğini belirtiyorlar.

Bunun en büyük sebebi ise vücudumuzun %60 'ının sudan oluşmasıdır. Bu yüzden metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için ihtiyacı olan bu suyun mutlaka karşılanması gerekir. Böylece sindirim işlemleri, tükürük salgılanması ve vücut sıcaklığının korunması gibi temel ve hayati işlevler gerçekleştirilmeye devam edebilir.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara DiyetisyenlerBu yüzden sadece güzelliğiniz için değil, sağlığınız için de su içmeniz gerektiğini asla unutmayın. Zaten belirli bir aşamadan sonra artık gündelik olarak bu miktara alışıp rahatlıkla tüketmeye devam edebiliyorsunuz.

Aynı zamanda su ihtiyacınızı karşılamanız zamansız gelen açlık hissinizin de yatışmasını sağlar. Böylece tatlı krizlerine kapılmaktan da kendiniz kurtarmış olursunuz.

Tabii ki günde ortalama 8 bardak su içmek sağlığınıza olumlu etki etmesinin bir sonucu olarak cildiniz ve saçlarınız üzerinde de etkisini göstermeye başlayacaktır. Böylece saçlarınız ve cildiniz daha parlak olacaktır.

Belki bütün bu faydalarının yanında getireceği tek olumsuzluk tuvalet ziyaretlerinizin artması olabilir. Ancak iyi tarafından baktığınız da böyle bir durum yaşamanız bütün vücut fonksiyonlarınızın da olması gerektiği gibi çalıştığını gösterecektir. Hatta kendinizi de bu şekilde yakından takip edebileceksiniz. Çünkü eğer idrarınız koyu renkli ise bu, sizin susuz kaldığınızı ve daha fazla su içmeniz gerektiğini size gösterecektir.

Maalesef alışıncaya kadar günlük su tüketiminizi artırmanız biraz çaba gerektirecektir ancak bunun için de aşağıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

- Yanınızda her zaman bir şişe su bulundurun.

- Eğer tadını değiştirmek isterseniz içine bir miktar limon suyu veya farklı bitkisel çaylar katabilirsiniz.

- Sebzelerin ve meyvelerin de önemli miktarda bünyelerinde su barındırdığını unutmayın ve onları da tüketmeye özen gösterin.