DUKAN DİYETİ

blog yazısı ekle !

DUKAN DİYETİ

Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyetin çok riskli olduğunu, uyulması gereken çok fazla kural içerdiği içinde takibinin kolay olmayacağını açıklamaktadırlar.

Hedef:

Zayıflamayı sağlamak.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyetteki temel fikrin, yiyecekler de ki kalori miktarlarını saymanın kilo vermek için yeterli olmadığını ancak protein tüketmenin ise kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtiyor. Bu özelliğinin de vücudumuzda daha geç sindirildiği ve bu işlem için daha fazla enerji harcandığı için olduğu ortaya atılıyor. Aynı zamanda, ilk insanların yemediği şeyleri şu an bizlerin de yememesi gerektiği üzerine kurulu bir diyet olduğu da vurgulanıyor.

Dukan Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyeti takip edebilmek için çok fazla kuralı takip etmeye hazır olmamızı tavsiye ediyorlar. Dukan diyetinin her 4 aşaması da adını bu diyetin yaratıcısı olan Fransız Pierre Dukan' dan adını alıyor. Bu diyet içerisinde ki kuralların çok sıkı bir şekilde takip edilmesi gerektiği eğer çok ufak bir şekilde dahi sınırların dışını çıkılırsa bütün emeklerinizi de yıkacağı belirtiliyor. İçerisinde çok fazla kural olduğunu, sadece belli bir besin grubunu seçmenin yeterli olmadığını, aynı zamanda bu besinler içinde hangi gün ne yiyeceğinizi de takip etmeniz gerektiğini iletiyorlar.

Zayıflayabilecek misiniz?

Söylemesi biraz zor. Çünkü yapılan deneylerde çok fazla olumlu sonuç elde edilmemiştir.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Bu diyet Ankara 'da ki diyetisyenler tarafından incelendiğinde, bulunduğunuz aşamaya göre değiştiğini söylüyorlar. Diyetin ilk haftalarında protein en iyi dostunuz oluyor. Yağsız biftek, yağ içermeyen sakatatlar, balık, düşük yağlı hindi eti tüketebilecekleriniz içerisinde. Sonraki aşamalar da her defasında ilerledikçe bir farklı besin grubu diyetinize ekleniyor. Bu eklemelerden ilk grup sebzeler oluyor. Daha sonra meyveler ve en son aşamada da ekmek ve makarna gibi nişastalı gıdalar ekleniyor. Ancak ileriki aşamalarda bile olsanız haftada bir ekz sadece protein tüketmeye devam ediyorsunuz.