ETOBUR DİYET

blog yazısı ekle !

ETOBUR DİYET

Ankara' da ki diyetisyenler, etobur diyetin hayvansal gıdalardan oluştuğunu belirtiyor. Vejetaryenlerin bakış açısına göre de et yiyen insanlar, etobur olarak değerlendiriliyor. Ancak genel itibariyle et yiyen çoğu kişi aslında hepoburdur ve sadece et ile beslenen gerçek etoburları bulmak oldukça zordur.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara DiyetisyenlerAnkara diyetisyenleri, insanların diyetlerinde zamanla bitkisel kaynaklı gıdaları tüketmeye daha elverişli olduklarını açıklıyorlar. Böylelikle bizler de hepobur olmaya daha yatkın olduk. Bir teoriye göre de et yemek, içimizde ki tutkuyu ve saldırganlığı artırıyor.

Et çok yoğun bir gıdadır. Protein içerikleri yüksektir, çeşitli yağlar ile sadece belirli bazı vitaminleri ve mineralleri içerirler. Ayrıca demir içerikleri de oldukça iyidir. Eğer yeterli miktarda lifli gıda tüketilmezse, aşırı derece de et tüketilen bir diyette, kolon ve diğer organların hastalıklara karşı yatkınlığı artar. Yüksek yağ içerikli etler kanser riskini, kalp rahatsızlıklarının ve diğer bazı problemleri artırır. Diyetimiz içerisinde ki et tüketimini dengelemek için bazı yardımcı liflere ve daha fazla B, C ve E vitaminine ihtiyacımız olur.