EVLİLİK HAYATINIZI SAĞLIKLI BAŞLATIN

blog yazısı ekle !

EVLİLİK HAYATINIZI SAĞLIKLI BAŞLATIN

Pekâlâ, balayınız bitti ve artık gerçek hayata dönme vaktiniz geldi. Böylece artık bir yandan yeni bir çift olarak hayatınıza devam etmeniz gerekirken bir yandan da eskisi gibi takip ettiğiniz beslenme alışkanlıklarınızı korumak gerek. Peki, öyleyse bu ikisi arasında ki dengeyi nasıl kuracaksınız?

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


İşte Ankara 'da bulunan diyetisyenler bu konuda size yardımcı olacak bazı tavsiyelerde bulunacak.

-Birlikte gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler edinin;

Birlikteliğinizin önemli kısımlarından bir tanesi de birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz, ikinizin de keyif alacağı ve tüm bunları sağlarken aynı zamanda sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecek aktiviteleri bulmaktır. Elbette yeni evli bir çift olarak, ilk bir kaç ay sinemaya gitmek, akşam yemeklerine katılmak, evde oturup bir film seyretmek, genellikle birçok kişinin yaptığı gibi birlikte yapacağınız şeyler olacak. Ancak bütün bunları yaparken aynı zamanda sağlığınızı da koruyacak bazı ortak aktiviteler bulabilmeniz önemlidir. Örneğin bisiklete binmek, hafta sonları koşu yapmak veya spor salonuna birlikte gitmek bunlardan biri olabilir.

-Mutfağı paylaşın;

Her evliliğin ilk başlarında mutfak işlerini genelde eşlerden biri üstlenir. Ancak mutfak işlerini paylaşmak çiftlerin birbirleriyle kaynaşması için oldukça iyi bir fırsat sağlar. Alışveriş listenizi birlikte hazırlar, market alışverişlerinizde neler almanız gerektiğini ikiniz de bilirsiniz ve böylece neler tükettiğinizi de yakından takip etmiş olursunuz. Aynı zamanda birlikte yemek hazırlamayı bir hobiye dönüştürebilirseniz artık dışarıda karnınızı doyurmak için harcadıklarınız da size kalacaktır.

-Birbirinizi dürüst bir şekilde destekleyin;

Dürüstlük her ilişkide mutlaka olması gereken bir değer. Özellikle de evliliğinizin ilk başlarında. Eğer eşlerden biri yediklerine dikkat etmeye çalışıyorsa veya bazı sağlıksız alışkanlıkları varsa, ona mutlaka sağlam bir destekçi olduğunuzu göstermeniz gerekir bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu da tabii ki karşılıklı sevgi ve anlayış ile mümkündür.

Görüldüğü gibi aslında yeni bir çiftin yapması gereken en faydalı işlerden biri karşılıklı ilişki kurallarını oluşturarak bu uzun soluklu olması istenilen yolculukta birbirleri ile sağlıkla ilerlemek. Ankara ' da ki diyetisyenlerinde görüşü sağlıklı bir yaşam tarzını paylaşmanın bir ilişki içinde bağlayıcı bir etmen olacağı yönünde.