GELENEKSEL ASYA DİYETİ

blog yazısı ekle !

GELENEKSEL ASYA DİYETİ

Özellikle kısa ve uzun vadede zayıflama sağlamak isteyen kişiler için tavsiye edilen ve Ankara 'da ki diyetisyenler tarafından da zengin besleyici içeriği ve kalbe olan faydaları nedeniyle tavsiye edilmektedir.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Hedef:

Kilo kaybı, zayıflama, kronik hastalıkları önleme,

Teori:

Diyetisyenlerin ve zayıflama programları hazırlayan kişilerin fark ettiği bir konu, Asya kıtasında yaşayan insanların kansere daha az yakalandıkları ve daha sağlıklı oldukları yönünde. Diyetisyenler bunun düşük yağ tüketimi ve bolca sebze meyve tüketiminden kaynaklandığını tespit etmektedir.

Geleneksel Asya Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Öncelikle diyetisyenler tarafından hazırlanan ve zayıflamanıza yardımcı olacak kesin bir program yok. Ankara 'da ki diyetisyenler, zayıflamanıza yardımcı olacak gıdalardan sizlere tavsiyelerde bulunarak bu gıdaları öğünlerinize dahil etmenizi sağlıyor. Bu gıdaların başında diyet yapan kişilere zayıflama olanağı da tanıması açısından ilk başta tam tahıllı gıdalar, erişte ve bakliyat ürünleri, sebzeler, meyveler gelmektedir.

Zayıflayabilecek misiniz?

Büyük bir olasılıkla, evet. Eğer diyetisyenlerin tavsiyelerine uyarak, zayıflamanıza yardımcı olacak programları takip ederseniz, olumlu sonuçlar elde edeceksinizdir.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Diyetisyenler, zayıflama sağlamanız için bu diyet içerisinde bol miktarda erişteler ve pirinç tüketimini tavsiye etmekte. Oluşturulan besin piramidi içerisinde bulunan tahıllar, bakliyat çeşitleri, beyaz et ve balık tüketimi bu diyet içerisinde tavsiye edilmektedir.