GÖBEK YAĞLARINIZI ERİTEN 4 YİYECEK

blog yazısı ekle !

GÖBEK YAĞLARINIZI ERİTEN 4 YİYECEK

Ankara'da ki diyetisyenler, vücut sistemimiz içerisinde karın bölgesinin yağ depolamak için çok uygun bir yer olduğunu belirtiyorlar. Tabii ki bu bizler için oldukça sinir bozucu ve rahatsızlık veren bir duruma yol açabiliyor.

Göbek bölgesinde ki yağları yakmanın en etkili yollarının egzersiz ve diyetler olduğunu biliyoruz ancak aynı zamanda çeşitli gıdalar yardımıyla da bu bölgede ki yağların yakılmasını harekete geçirebilirsiniz.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Bizler de diyetinize ekleyebileceğiniz bu mucize yiyeceklerden en önemli 4 tanesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

1. Chia Tohumu:

İştahınızı kontrol eder, içerdiği omega-3, lifler ve proteinlerle yağ yakımını artıran hormonların aktivitesini artırır.

2. Brokoli:

Arındırıcı özellikleri çok fazla olan brokoli, içerdiği A, D, C vitaminleri ve Folik asitlerle yağ yakılmasını teşvik eder. Ayrıca Ankara ' da ki diyet uzmanları da içeriğinde ki bu vitaminlerin kaybolmasını önlemek için brokolinin çok fazla pişirilmemesini öneriyor.

3. Tavuk ve Balık:

Belki de protein kaynağı olarak tercih edilebilecek en doğru yiyecek grubudur. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını da artırır.

4. Fındık:

İçeriği bakımında omega 3 yağları ile doludur. Böylelikle belirli insülin seviyelerini korumaya yardımcı olurken, kas gelişimini de teşvik ederek metabolizmanızı yağ yakması için harekete geçirmiş olur.

Gördüğünüz gibi bu yiyeceklerin çoğunun amacı metabolizmanızı hızlandırmak ve iştahınızı mümkün olduğunca kontrol altına almaya çalışmak. Vücudunuzda yağların kullanılmasını sağlamak ve böylece birikmesini önlemek için metabolizmanızın aktif olması gereklidir.

Aynı zamanda göbek bölgeniz de biriken yağlar, gereğinden fazla karbonhidrat tüketiminden de kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden öğünlerinizde tükettiğiniz karbonhidrat miktarını da mutlaka kontrol altına almanız gerecektir.