GÜNEY SAHİLİ DİYETİ

blog yazısı ekle !

GÜNEY SAHİLİ DİYETİ

Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyetin kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtiyor ancak dikkat edilmezse verilen kiloların tekrar geri alınabilmesinin de çok kolay olduğunu söylüyorlar.

Hedef:

Kilo kaybı, zayıflama, kalp sağlığını korumak.

Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, iyi ve kötü karbonhidratlar olduğunu ve aynı şekilde iyi yağlar ve kötü yağlar olduğunu vurguluyor. Zayıflayabilmeniz için ise bu ikisinin de iyi olanlarını tüketmeniz gerekiyor.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Güney Sahili Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Bu program 3 aşamadan oluşuyor. Bu yöntemde herhangi bir kalori hesabını yapmanıza gerek kalmadan sadece kötü yağ ve karbonhidrat tüketmek yerine iyi sayılanları tüketmeniz gerekiyor. Günde 3 öğün yemek yiyecek ve bir adette tatlı tüketme hakkınız olacak.

Zayıflayabilecek misiniz?

Yapılan araştırmalar az sayıda da olsa, Ankara 'da ki diyetisyenler kısa vadede kilo vermekte zorlanmayacağınızı, ancak dikkat etmezseniz uzun vadede verilen kiloları geri alabileceğinizi söylemekteler.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Güney sahili diyeti zayıflamanız için yemeniz gerekenleri 3 bölümde belirliyor. İlk aşamada yüksek protein içeren gıdalar tüketiyorsunuz. İkinci aşama tam tahıllar, esmer pirinç, makarna gibi iyi sayılan karbonhidratları tüketmenize izin veriyor. Üçüncü aşamada ise günlük yağ tüketimini mümkün olduğunca düşük seviyelerde tuttuğunuz sürece her şeyi tüketmeniz serbest.