HACİMSEL DİYET

blog yazısı ekle !

HACİMSEL DİYET

Ankara 'da ki diyetisyenlerin değerlendirmelerine göre, Hacimsel diyet diğer rakiplerini birçok alanda saf dışı bıraktı. Özellikle besleyici yönü ve sağlıklı oluşu açısından diyetisyenler tarafından çok yüksek puanlar aldı. Aynı zamanda uzmanlar bu diyetin kalp sağlığına ve diyabet hastalığına da faydalı olabileceğini söylediler.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara DiyetisyenlerHedef:

Kilo vermek.

Teori:

İnsanlar, aldıkları kalorinin ne olacağını düşünmeden, her öğün için alıştıkları porsiyonların aynı miktarlarda kalmasına dikkat ederler. Bu diyette de önemli olan düşük kalorili yiyeceklerden bol miktarda tüketerek ihtiyacınız olan günlük kalori miktarını tamamlamanız.

Hacimsel Diyet Nasıl Zayıflatıyor?

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyet için önemli olanın yemek yeme alışkanlıklarınız olduğunu vurguluyor. Öğünlerinizde ki enerji miktarını düşürerek, size açlıkla mücadele etmenizi sağlayacak yaklaşımlar göstermek. Bu diyette gıdalar 4 gruba ayrılmıştır. İlk kategori (çok düşük enerjili) nişasta içermeyen meyveler ve sebzeler, yağsız süt, sade çorbalar. İkinci kategori (düşük enerjili) nişasta içeren meyve ve sebzeler, hububat, kahvaltılık tahıllar, az yağlı etler, baklagiller. Üçüncü kategori (orta düzey enerjili) etler, peynir, pizza, patates kızartması, ekmek, dondurma. Dördüncü kategori (yüksek düzey enerjili) cipsler, çikolatalı ürünler, kurabiyeler, yağlar. Bu kategorilerde ki yiyeceklerden ilk ikisinde ki gıdaları mümkün olduğunca çok tüketmeye çalışırken geri kalan diğer iki yüksek enerjili kategoride ki ürünleri daha az öğünlerinize dahil etmeye çalışacaksınız.

Zayıflayabilecek misiniz?

Büyük bir ihtimalle, evet. Düşük enerji içerikli ancak tok tutan gıdaların kilo verilmesine oldukça etkili olduğu diyetisyenler tarafından da desteklenmektedir.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Kendinizi tok hissettirecek düşük enerji yoğunluğu olan yiyecekleri tercih etmelisiniz. Bir avuç fındık yemek yerine, aynı kalori miktarına denk gelecek şekilde havuç tüketebilirsiniz. Öğünlerinizi özellikle birinci ve ikinci kategori de yer alan yiyeceklerden oluşturmaya özen göstermelisiniz.