HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MUCİZESİ

blog yazısı ekle !

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MUCİZESİ

Hindistan cevizi yağı günümüzde süper gıda olarak adlandırılan ve neredeyse hemen her rahatsızlığı iyileştirebilme özelliği ile kullanımı yaygınlaşmaya başlayan çok özel bir gıda.

Oldukça farklı uygulama ve tüketme alanları olmasının yanında, Hindistan cevizi yağı besleyici özelliğiyle de ön plana çıkmayı başarmakta.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Hindistan cevizi yağı yeni bir buluş değil elbette. Dünyanın çok çeşitli bölgelerinde yıllardır yemeklerde, cilt bakımında, saç bakımı ve makyaj temizliğinde kullanılmaktadır. Yakın zamanda ise diyetlerde kullanılan ve diğer yağların yerini alan bir gıda oldu. Her ne kadar diğer yağlardan farklı besin içeriklerine sahip olmadığı bilinse de, sağladığı başka faydalar nedeniyle tercih edilmektedir. Hindistan cevizi yağı diğer katı yağlardan tabi ki çok daha iyi bir yağdır. İçerisinde herhangi bir trans yağ veya zararlı maddeler içermemektedir.

Hindistan cevizi yağını bu kadar özel yapan durum, içerisinde bulunan doymuş yağ miktarıdır. Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağında yaklaşık 12 gram doymuş yağ bulunur. Belki bu yönüyle tüketildiği zamanlarda başka yağ kaynaklarını da tüketmek gerekmeyecektir. Çünkü diyet yapan bir kimsenin tüm doymamış yağ ihtiyacı bu şekilde karşılanabilmektedir.

Geriye sadece yağsız protein kaynakları tüketilerek öğünler tamamlanabilir. Aynı zamanda metabolizmaya sağlayacağı faydalarıyla da sindirim siteminizi oldukça rahatlatacaktır.