KİLO KAYBINI MASAJLA KOLAYLAŞTIRMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

KİLO KAYBINI MASAJLA KOLAYLAŞTIRMANIN YOLLARI

Eğer içerisinde diyet ve egzersizlerin olmadığı bir kilo verme yöntemi arıyorsanız, eminiz ki internette karşınıza çıkan çeşitli masaj tavsiyeleri dikkatinizi çekiyordur ve bununla ilgili oldukça fazla bilgi de bulabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak da pek çok internet sitesinin özellikle karın bölgesine yapılan masajlarla, kilo kaybının daha etkili bir hal aldığını vurgular. Ancak kendinize profesyonel bir masöz bulmadan önce masaj yaptırmanın kilo kaybınıza neler yapıp, neler yapamayacağına bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


KİLO KAYBI İÇİN MASAJIN FAYDALARI

Masaj terapisi kilo kaybetmek isteyen çoğu kişi için harikalar yaratabilir. Ancak tek başına masaj yaptırmanın kilo kaybını gerçekleştirmeyeceğinin de bilincinde olunmalıdır. Bu nedenle eğer masaj yaptırmanın selülitlerinizi giderip, belinizdeki yağları azaltacağı ve basenlerinizi küçülteceğini düşünüyorsanız, bir hayal kırıklığı yaşayacağınızı bilmeniz gerekir.

Ancak buna rağmen masaj yaptırmak, takip ettiğiniz zorlu ve sıkı bir diyet ile egzersiz programının stresini atmanıza yardımcı olacaktır. Hatta buna bağlı olarak kaygılarınızı azaltmış, kaslarınızda ki ağrıları gidermiş olursunuz. Eğer sırt problemleri de yaşıyorsanız, bu bölgede ki sıkıntılarınızı azaltacağınızdan, hareket kabiliyetinizi artırıp, zihinsel olarak da kendinizi iyi hissedebileceğinizden ve en iyisi ise düzenli ve kaliteli bir uykuya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca eğer tüm bunlar size yeterli gelmiyorsa, masaj yaptırmanın aslında kendinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olduğunu da belirtmek gerekir. Pek çok masaj uzmanı da kendilerini tercih eden ve bir yandan da diğer diyet programlarını takip edenlerin masaj yardımıyla sağladıkları ilerlemenin sonuçlarını gözlemlediklerini vurgulamaktadır.

Her şeyden önemlisi masajın vücuttaki endorfin seviyesini artırması kişinin kendisini mutlu hissetmesine ve bu sayede bedenine de hak ettiği saygıyı ve ilgiyi göstermesine yol açmaktadır.

Yapılan bazı araştırmalar da masajın terapik özelliğinin olduğunu ortaya koymakta ve özellikle çeşitli nedenlerden dolayı kendilerine zaman ayıramayan kişiler için çok daha etkili olacağını göstermektedir.

KİLO KAYBETMEK İÇİN MASAJA BAŞLAMALI MIYIM?

Masaj, takip ettiğiniz bir diyet programının önemli bir tamamlayıcısı olabilir. Ancak beklentilerinizi her zaman gerçekçi seviyelerde tutmakta da yarar vardır. Her zaman sağlıklı besinler tüketmeye odaklanıp, kalori alımınızı kontrol altında tutmak ve gündelik hayat içerisinde yeteri kadara fiziksel aktivite de bulunabilmek tüm bu diyet programınızın da bir parçası olmalıdır.