MAKROBİYOTİK DİYET

blog yazısı ekle !

MAKROBİYOTİK DİYET

Ankara 'da ki diyetisyenler, bu diyetin çok katı kurallardan oluştuğunu ve bazı tavsiyelerinde mantık sınırlarını zorlayabileceğini belirtiyor.

Hedef:

Kilo kaybı, zayıflama, hastalıkları önlemek, genel sağlığınızı korumak.

Teori:

Gıdalar, sağlığınıza direkt etki edebilen özelliklere sahiptirler ve tükettiğiniz her bir gıda maddesi sağlığınıza olumlu veya olumsuz etkiyi mutlaka yapacaktır.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


Makrobiyotik Diyet Nasıl Zayıflatıyor?

Bu diyeti inceleyen Ankara 'da ki diyetisyenler, belirli bir öğün tablosunun olmadığını ancak tüketilecek gıdaların çoğunlukla bitkisel kaynaklı ürünlerden seçildiğini gözlemlediklerini belirtiyorlar.

Zayıflayabilecek misiniz?

Olabilir. Bu diyet ile alakalı çok fazla deney bulunmamaktadır. Ancak temellerini vejetaryen programlarından aldığı için bu diyeti uygulayan kişiler düşük miktarlarda hayvansal yağ ve protein alacağı için kilo verilmesine de yardımcı olabilir.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Bu diyet Ankara 'da ki diyetisyenler tarafından incelendiğinde, öğünlerde tahılların, esmer pirinç, çavdar ve yulafın tüketilebileceğini tespit etmişlerdir. Ancak aynı zamanda kendinizi sebzeler, bakliyatlar ve soya ürünleri ile de besleyebilirsiniz. Haftanın bir kaç günü de meyveler, deniz ürünleri, tohumlar ve kabuklu yemişler öğünlerinizde yer alabilir.