ORNİŞ DİYETİ

blog yazısı ekle !

ORNİŞ DİYETİ

Bu diyet, Ankara 'da ki diyetisyenler tarafından zayıflama sağlayıp sağlamadığı yönünde değişik yorumlar aldı. Bir taraftan diyetisyenler bu diyetin kalp için çok faydalı olduğunu belirtiler. Diğer taraftan da bazı diyetisyenler bu diyetin zayıflama sağlaması yanında, başka diyetleri de takip eden kişilerin programlarında ki yağlı yiyecek tüketiminin kısıtlı olması nedeniyle, bu diyeti, uygun görmediler.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler
Hedef:

Çok çeşitli. Bunlardan bazıları kilo kaybı, zayıflama, hastalıkları önleme, kansere karşı koruma sağlamak, kan basıncını dengelemek.

Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, zayıflamak isteyen kişilerin uyguladıkları diyetleri ne kadar sık değiştirirlerse o kadar çok kazanım elde edeceklerini düşünüyor. Ayrıca eğer kalp rahatsızlıklarını da bu diyet ile önlemek istiyorsanız daha önce yapmakta geç kaldığınız bazı alışkanlıkları geri kazanmanızı sağlıyor. Bu alışkanlıklar düzenli ve sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden geçiyor. Diyetisyenler en büyük faydasının bu diyetin size sağlayacağı iyi alışkanlıklar olduğunu vurguluyor.

Büyük Kaybeden Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Öncelikle diyetisyenler tarafından hazırlanan ve zayıflamanıza yardımcı olacak Orniş diyeti besinleri 5 ana grupta ele alıp, bu gruplar içinden seçilen öğünleri size sunuyor. Aynı zamanda zayıflamanıza yardımcı olması için bazı fiziksel aktiviteleri de tavsiye ediyor.

Zayıflayabilecek misiniz?

Belki evet, belki hayır. Eğer diyetisyenlerin tavsiye ettiği planları yakından takip ederseniz faydasını görebilirsiniz.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Ankara 'da ki diyetisyenler, zayıflamanız için tam olarak kesinleşmiş bir diyet planı sunmuyor. Ancak belirlenen yüksek lifli gıdalarla oluşturulan öğünleri sizin bu diyetinizde zayıflamanız için tavsiye ediyorlar.