SİZİN İÇİN EN İYİ DİYET HANGİSİ?

blog yazısı ekle !

SİZİN İÇİN EN İYİ DİYET HANGİSİ?

Bir diyeti en iyi yapan şey nedir? 2014yılında DASH diyeti diğer birçok rakibini geride bırakarak en iyi diyet olarak nitelendirilmeyi hak etti.

Bizlerde aynı şekilde, bu diyetlerin zayıflatma özelliklerine, diyabete ve kalp rahatsızlıklarına karşı olumlu etkilerine ve kolay takip edilebilme özelliklerine göre bir liste hazırladık.

Yapmış olduğumuz analizler, bir diyetin herkes için iyi olamayabileceğini bize gösterdi.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara DiyetisyenlerÖrneğin, gelmiş geçmiş en iyi diyet ödülünü alan DASH diyetine bakalım. Aslında bu diyet yüklü miktarda kilo verdirmek yerine yüksek tansiyon ile başa çıkmak üzere tasarlandı. Amerika'da ki hükümet bile bu araştırmaya bir diyet demek yerine " beslenme planı" adını verdi. Bu yüzden eğer niyetiniz, sadece hızlı kilo vermek ise bunun için özel olarak ayrıca hazırlanmış diğer listelerimize bakabilirsiniz.

Bu yüzden biz de sizlere mümkün olduğunca çok seçenek sunmaya çalışarak, Ankara 'da ki uzman diyetisyenlerin yardımıyla, sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek en iyi çözümü bulmanızı amaçlıyoruz.

Aynı zamanda mevcut diyetlerin sıralamalarının yanında, sizlere bu diyetlerin içerikleri hakkında da bilgiler sunuyoruz. Böylelikle birden fazla diyeti deneme imkanı bularak hangisinin size en fazla yarar sağladığını tespit etmenizde kolaylaşmış oluyor.

Başlayacağınız her yeni diyette, kendinize, acaba bu diyette ne kadar süre kalabilirim? Diye sormanız faydalı olacaktır. Çünkü seçtiğiniz diyet ne kadar iyi görünse bile eğer takip edemeyecek durumda iseniz, her seferinde başladığınız yere geri dönmüş olursunuz.

Seçtiğiniz diyet ne olursa olsun fiziksel aktivitelerde bulunmaya da mutlaka çalışın.

Tabii ki sizin de aklınızda bir sürü soru var ancak bizlerde bunun için buradayız zaten. Hangi diyeti takip etmeniz gerektiğini bulmanıza yardımcı olacağız.

32 Beslenme Planını nasıl değerlendirdik?

Diyetler gelir ve geçer. Her biri bize yapmamız gereken farklı şeyler söyler. Bazıları sizi besler, bazıları sağlığınızı tehdit eder.

2014 yılının en iyi diyetleri sıralaması, tüm bu karışıklıklara bir son veriyor. Bu uygulama, sizin kilo vermenizi sağlayacak bütün planları inceleyerek size bilgileri aktaracak.

Her bir diyet için uymanız gereken genel kurallar ve yemeniz gereken öğünlerle ilgili bilgiler olacak.

Ankara 'da bulunan diyetisyenlerin görüşleri ile belirlenen ve diyetlerin değerlendirildiği kategorilerde aşağıda belirlendiği gibi seçilmiştir.

Gelmiş Geçmiş En İyi Diyetler:

Bütün fayda ve zararları değerlendirilip, diğer 7 kategorideki puanlamaları da dikkate alınarak belirlenmiş sıralamalardır.

En iyi Ticari Diyet:

Genel olarak ticari yollarla herkese duyurulmaya çalışılan diyetlerin sıralamasıdır.

En İyi Zayıflatan Diyet:

Diyetlerin, kısa ve uzun vadede sağladıkları kilo kayıplarının değerlendirilmesi ile elde edilen sıralamadır.

En İyi Diyabet Dostu Diyet:

Diyabete karşı faydaları ile değerlendirilen sıralama.

En İyi Kalp Dostu Diyet:

Kalp rahatsızlıklarına karşı faydaları ile değerlendirilen sıralama.

En İyi Sağlıklı Gıda Diyeti:

Zayıflamanızı sağlarken, beslenmenizi ve sağlığınızı da riske atmayan diyetlerin sıralamasıdır.

En İyi Takip Edilebilen Diyet:

Açlık hissi veya farklı zorluklarla karşılaşmadan uygulanabilen diyetlerin sıralamsasıdır.