TATİL SONRASI UYGULAYABİLECEĞİNİZ 4 DETOKS SIRRI

blog yazısı ekle !

TATİL SONRASI UYGULAYABİLECEĞİNİZ 4 DETOKS SIRRI

Her ne kadar yaz ayları daha yeni başlamış olsa da, hatta henüz bazılarınız tatile çıkamasa da Ankara 'da bulunan diyetisyenler, yaz sonlarında uygulayabileceğiniz arınma ve temizlenme yöntemleri hakkında sizi bilgilendirmek istiyor.

Her ne zaman ufak bir seyahate çıksak veya bir yakınımızla yaz tatilimizi geçirsek daha ilk günden diyet planımızın dışına çıkmaya başlarız. Ancak tatil dönüşü uygulayabileceğiniz ve arınmanızı sağlayacak 4 püf noktası ile formunuzu yeniden kazanmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler1. Yulaf ezmesi yiyin.

Vücudunuzu başa sarmanın en iyi yolu yulaf ezmesi yemektir. İçeriğinde bulunan karbonhidratlar, kahvaltınızda tüketebileceğiniz en iyi gıdaların başında gelir. Yulaf ezmesini bu kadar önemli yapan bir diğer şey ise içeriğinde ki lif miktarıdır. Yulaf ezmesi içerisinde çok yüksek miktarlarda lif içerir ve böylece sindirim organlarınızı harekete geçirerek vücudunuzda biriken toksinleri uzaklaştırmak için sisteminizi yenilemenize yardımcı olur.

Yulaf ezmesini marketlerden alacağınız zaman içerisinde herhangi bir tatlandırıcı veya meyve olmamasına özen gösterin, aynı zamanda siz de dışarıdan meyve ilavesi yapmayın. Çünkü farklı karbonhidratları karıştırmaya çalışmak, uzak durmanız gereken bir durumdur.

2. Çiğ sebzeleri her öğünde tüketin.

Bu yöntem beslenme düzeniniz içerisinde ki lif miktarını önemli derece de arttırmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda sebzelerin içeriğinde yüksek miktarlarda bulunan vitaminler ve minerallerden de faydalanmış olacaksınız. Hatta değişiklik yapmak istediğiniz zamanlarda bunların suyunu da sıkarak içebilirsiniz. Ancak unutmayın, bu şekilde sularını içmek yeterli bir beslenme sağlamayacağı için sadece belirli zamanlar da veya atıştırmalar yerine tercih edebilirsiniz.

3. Enginar yiyin.

Size tavsiye edilen diğer çiğ sebzeler dışında, özellikle içlerinden daha özel bir tanesi olan enginar, çok yüksek antioksidan değerleri içermekle meşhurdur. Bu yüzden mevsimi geldiğinde bol miktarda enginar tüketmeye çalışın.

4. Yeşil çay.

Günde 2 bardak yeşil çay içmek bütün sisteminizi temizlemeye yetecektir ve sindirim sisteminizi düzenleyecek bunun yanı sıra yiyecekleri sindirmenize yardım edip, fazladan bir kaç kalori daha yakmanızı sağlayacaktır. Yeşil çayı, arınma programınıza başladığınız ilk bir hafta boyunca sürekli tüketmeye özen gösterin ve ister sıcak ister soğuk olarak için. Ancak tek dikkat etmeniz gereken çok geç saatlerde içmemek ve uykunuzu kaçırmasına izin vermemek olacaktır.

Eğer siz de detoks programınıza başladığınız zaman bu tavsiyelere uyabileceğinizi düşünüyorsanız ve daha başka neler yapabileceğinizle ilgili bilgilere ulaşmak isterseniz, Ankara ' da size en yakın diyetisyene başvurabilir ve kendinize özel olarak hazırlanan bir arınma programını da takip etmeye başlayabilirsiniz.