YANMAYI ÖNLEYİCİ DİYET

blog yazısı ekle !

YANMAYI ÖNLEYİCİ DİYET

Bu diyetin içeriği her ne kadar zengin olsa da, Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyeti zayıflamak için kullanmak isteyen kişilere, yeteri kadar bilgi ve yardım sağlanamadığını düşünerek bazı tereddütleri olduğunu belirtiyorlar.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara DiyetisyenlerHedef:

Kilo kaybı, zayıflama, zihinsel olarak sağlıklı olmak ve hastalıklardan korunmak.

Teori:

Ankara 'da ki diyetisyenler, zayıflama için bazı kişilerin tükettiği bazı gıdaların vücutlarında yanmaya sebep olduğunu belirtiyor. Bu yanma etkisinin de diyet yapan kişilerin kalp sağlıklarını olumsuz yönde etkilediğini ve başka hastalıklara da neden olabildiğini öngörüyor. Bunu önlemek için bol lifli gıdalar tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Yanmayı Önleyici Diyet Nasıl Zayıflatıyor?

Ankara 'da ki diyetisyenlerin tavsiyesi öncelikle bol lifli gıdaları tüketmeniz ve bunlar yanında zayıflamanıza yardımcı olacak sebze ve meyveleri de bolca tüketmeniz yönünde. Bunun için toplamda 2000-3000 kaloriyi gün içinde alabileceğiniz bir diyet planı oluşturmanız gerekmekte.

Zayıflayabilecek misiniz?

Ankara 'da ki diyetisyenler bu diyetin aslında Akdeniz diyeti ile benzerlik gösterdiğini ve eğer diyete dikkat edilmezse zayıflamak yerine kilo alınabileceğini belirtiyor.

ZAYIFLAMA İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Ankara 'da ki diyetisyenler, zayıflama için tüketebileceğiniz gıdaların öncelikle taze sebze ve meyveler olmasını tavsiye ediyor. Bunlar yanında diyet planınızda tahıllar, bakliyatlar ile protein kaynağı olabilecek mantar gibi gıdaların da tüketilebileceğini belirtiyor.