st

Serpil Tarman - Özgeçmişi

Bağlantı Kur
Cinsiyet Kadın

Bağlantılar

Henüz bağlantısı yok.

Özgeçmiş

Serpil Tarman, babasının görevi gereği İlköğretim ve Lise eğitimini çeşitli illerde tamamladı.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 1980 yılında başarıyla mezun oldu.

1980-1989 tarihleri arasında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda, İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda çalıştı.

Uludağ Üniversitesinin Spor Akademisi ve Yüksek Hemşirelik Bölümlerinde Beslenme ilkeleri derslerini verdi. Aynı zamanda hastanenin Beslenme ve Diyet Bölümü'nde yönetici diyetisyen olarak görev yaptı.

1989 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde göreve başladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'nda bilim uzmanlığı diplomasını aldı.

Beslenme ve sağlık, Obezite günleri, Diyabet günleri, Halk sağlığı günleri, Sporcu beslenmesi, Temel Nütrisyon kursu, Kanserde beslenme ve çevre üzerine ulusal ve uluslararası Work-shop ve sertifika programına katıldı. Toplum sağlığının korunmasında birçok çalışmada bulundu. Birçok Dergi ve gazetede yazıları bulunmakta olup Yap + Ye = Ağız Tadıyla Zayıfla adında kitabı bulunmaktadır.

Türkiye Diyetisyenler Derneği genel sekreterliği görevini sürdürürken, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beslenme ve Diyet Bölümü'ndeki görevinden emekliye ayrılan Serpil Tarman, kendi adını taşıyan DYT Form Beslenme Danışmanlığı'nda 35 yıllık deneyimleriyle Obezite başta olmak üzere beslenmeye bağlı birçok hastalığın tedavisi için danışanlarına hizmet vermektedir.

Hizmetler

Bireysel Beslenme, Kilo Alma Programı, Zayıflama Programı, Kilo Koruma, Bebek Beslenmesi, Çocuk Beslenmesi, Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri, Ergen Beslenmesi, Gebelikte Beslenme, Gebelik Sonrası Kilo Verme, Şeker Hastaları için Beslenme, Vejeteryan Beslenmesi, Kolestrol Hastalarında Beslenme, Menapoz Döneminde Özel Beslenme, Hastalıklarda Tıbbi Beslenme, Beslenme Eğitimi, Menü Planlama, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Emzikli Beslenmesi, Sporcu Beslenmesi

Çalışma Geçmişi

Diyetisyen Serpil Tarman
Emek
Diyetisyen
01/2012 -
-

Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi - Beslenme Ve Diyetetik(Fakülte)

09/1976 - 06/1980
mezun