GÖBEK YAĞLARINIZI ERİTEN 4 YİYECEK

blog yazısı ekle !

GÖBEK YAĞLARINIZI ERİTEN 4 YİYECEK

Ankara'da ki diyetisyenler, vücut sistemimiz içerisinde karın bölgesinin yağ depolamak için çok uygun bir yer olduğunu belirtiyorlar. Tabii ki bu bizler için oldukça sinir bozucu ve rahatsızlık veren bir duruma yol açabiliyor.

Göbek bölgesinde ki yağları yakmanın en etkili yollarının egzersiz ve diyetler olduğunu biliyoruz ancak aynı zamanda çeşitli gıdalar yardımıyla da bu bölgede ki yağların yakılmasını harekete geçirebilirsiniz.Diyetisyen Sultan Taştan

Batıkent

Diyetisyen Sultan TAŞTAN
- İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum.
- Eğitim sürecim boyunca Gazi Üniversitesi Yetişkin Hastanesi, Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları ve
Doğum Hastanesi, Gazi Üniversitesi Yemekhanesi, Özel Ihlamur Konağı Yaşlı ve Bakım Hizmetleri
Merkezinde stajlarımı tamamladım.
- Amacım bireylerin hayatına, yaşam tarzına uyum sağlayan sağlıklı beslenme programları oluşturarak
birlikte güzel bir süreç geçirmek.
-Listelerimin en önemli özelliği diyetlerin ve programların kişiye özel olarak düzenlenmesidir. Bu
şekilde birey diyetlerine ve sağlıklı beslenmeye geçişte herhangi bir zorluk yaşamamaktadır.
- Sağlıklı beslenmek ve diyet sürecine girmek artık Sultan Taştan Diyet Merkezinde artık çok daha
kolay olacak.
Hizmetlerimiz;
- Merkezimizde yüz yüze ve online diyet hizmeti verilmektedir.
- Andulasyon Terapi Sistemi: Andulasyon Terapisi ile daha sıkı bir vücut, daha az varis ve selülit
daha fazla aktif bir yaşam, daha az yorgunluk ve stres, daha az baş/boyun/bel ağrılarına sahip
olabilirsiniz.
- Kilo verme, kilo alma, hastalıklarda beslenme, gebelikte beslenme, emziklilik döneminde beslenme,
çocukluk çağında beslenme, adölesan dönemde beslenme, sporcu beslenmesi, kilo koruma programları
gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz.
- Üstelik ön görüşmelerimiz ve Andulasyon Terapisinin deneme seansı ücretsizdir.
- Sizler de sağlıklı ve keyifli bir süreç istiyorsanız doğru adrestesiniz.devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı İlkyerleşim Mahallesi Labirent İş Merkezi No:204 C2 Blok K:3 D:59 Batıkent-Ankara

Diyetisyen Edanur Baysal

Batıkent

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimimi tamamladım.

Eğitim sürecinde Anne Çocuk Beslenmesi, Bebek Beslenmesi, Çocuk ve Yetişkin Hastalıklarında Beslenme Tedavisi, Toplum Sağlığı, Toplu Beslenme Sistemleri alanlarında aldığım stajlar yanında Onkoloji Hastalıkları ve Kalp Damar Hastalıkları alanında uygulamalı olarak stajlarımı tamamladım.

Diyetisyen Edanur Baysal olarak şu anda yüzyüze ve online beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Ağırlık yönetimi, yeterli ve dengeli beslenme, hastalıklarda beslenme tedavisi ve birçok alanda danışmanlık yapmaktayım.

Doğru beslenmenin yaşantımızdaki önemini sizlere anlatmak ve her gün daha da gelişen bilgiler ışında sizlerle bir arada olmak için buradayım.

Diyetisyen Edanur Baysal'da beslenme danışmanlığı yanında Andulasyon Terapisi hizmetimiz de bulunmaktadır. Hem bölgesel hem de tüm vücudu kapsayacak şekilde uygulanabilen Andulasyon Terapisi biyofiziksel bir bütüncül tedavi yöntemidir.

devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı İlkyerleşim Mahallesi Labirent İş Merkezi No:204 C2 Blok K:3 D:59 Batıkent-Ankara

Diyetisyen Zeynep Eda İmamoğlu

Sincan

Diyetisyen Zeynep İmamoğlu

2018 yılı Gazi Üniversitesi mezunuyumMezun olduktan 3 ay sonra Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde klinik diyetisyen olarak çalışmaya başladım.

Hastalıklarda beslenme, onkoloji, gebe-emzikli, çocuk-ergen, bebek beslenmesi, yetişkin beslenmesi ve kilo kontrolü alanlarında çalışmaktayım.
2019 yılında katıldığım eğitimler sonrası emzirme danışmanı olma hakkı kazandım ve hastalarıma bu alanda da destek vermekteyim.

Lokman Hekim Hastanesi'nde poliklinik takipleri ve online takipler yapmaktayım.devamını oku...
Adres: Antiçen Mah. Polatlı 2 Caddesi İdil Sokak No:44 Sincan - Ankara

1977 yılında Kayseri'de doğdum. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesinde tamamladım. İntern diyetisyen olarak Hacettepe Yetişkin Hastanesi , Hacettepe Çocuk Hastanesi ve Zekai Tahir Burak Kadın -Doğum ve Çocuk hastanesinde ihtisasımı tamamladım.2000 senesinde diyetisyen olarak mezun oldum.16 yılllık mesleki tecrübemle Klinik diyetisyenliği, Poliklinik diyetisyenliği , Diyaliz diyetisyenliği ve Kurum diyetisyenliği görevleri yaptım.2013 yılında Gazi Üniversitesinde Obezite diyetisyenliği sertifikası aldım.Aynı yıl Başkent Üniversitesinden Kardiyoloji Diyetisyenliği sertifikası aldım.Beslenme ve Diyetetik bilimi ile ilgili birçok eğitim toplantılarına iştirak ederek mesleğimde en doğru bilgileri keşfetmeye devam ediyorum. Uzun yıllar özel bir üniversite hastanesinde çalıştıktan sonra kendi beslenme danışmanlık merkezimi açmaya karar verdim. Özellikle obezitede diyet danışmanlığı , bireysel diyet danışmanlığı, hastalık durumunda tıbbi beslenme tedavisi, gebe ve emzirme döneminde beslenme, sporcu beslenmesi ve eliminasyon (gaps diyeti,glütensiz diyetler,kan grubu diyetleri,besin intolerans test diyetleri) diyet tedavileri ile ilgileniyorum.

Hayatı keşfetmeye devam ediyorum, bu keşifte Sola Unitas ile tanıştım. ICF onaylı Yaşam koçluğu eğitimime devam ediyorum.

Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD) üyesiyim.

Sağlıklı yaşamın temelinde düzenli beslenme ve beslenme alışkanlıkları bulunmaktadır.Bu düzen bozulduğu takdirde tedavisi çok uzun sürebilecek,hatta imkansız derecede zorlaşabilecek hastalıklara yakalanmanın yolu açılmış olmaktadır.

16 yıllık klinik diyetisyenliği tecrübemle; hayatınızda önemli bir yeri olan beslenmenizi keşfetmenize,ne yiyip ne içtiğinizi farketmenize ,tercihleriniz noktasında -optimum beslenme koçluğu - yapmak için sizleri Ekol Diyet Danışmanlık ofisime bekliyorum.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 294. Sokak Wings Ankara Plaza B Blok No:13 Yenimahalle - Ankara

Diyetisyen Merve Emek Hacıfazlıoğlu

Balgat

Merhaba ben Merve

1992 Ankara doğumluyum. 2014 yılında İstanbul Arel Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde mezun oldum. Mezun olduktan sonra tekrar Ankara'ya döndüm ve hemen çalışmaya başladım. Farklı spor salonlarında çalıştıktan ve biraz tecrübe edindikten sonra 2015 yılında bir beslenme danışmanlığı merkezinde işe başladım. Yaklaşık 2 buçuk sene sonra sağlıklı beslenmenin ve zayıflamanın sadece besinlerle alakalı olmadığını anladım ve işin psikolojik boyutu beni çok etkiledi pek çok kitap okudum fakat yeterli olmadığını düşündüm ve bunu profesyonel bir şekilde yapmaya karar verdim ve işimden ayrılıp Orjin Akademi'de "Yaşam Koçluğu" eğitimi almaya başladım.

Eğitimler sonrasında üniversitenin ilk yıllarından beri hayalim olan beslenme ve diyet danışmanlığımı açtım. Hedefim sağlıklı beslenme programını yaşam koçluğu ile birleştirip danışanlarımı zayıflatmanın yanı sıra daha kaliteli bir yaşama kapıları aralamak.

Şuanda kuruculuğunu yaptığım diyet ve yaşam koçluğu merkezinde çalışmaktayım.
devamını oku...
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. 1267. Sok No:1/2 Balgat-Ankara

Diyetisyen Elmas Burçin Yücel

Çayyolu

5 ekim 1993 doğumluyum. İlköğretim ve lise eğitimimi Ankara'da tamamladıktan sonra 2015 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca çocuk sağlığı, gebe ve emziren anne beslenmesi, obezite ve beslenme tedavisi, sporcu beslenmesi, ağırlık kontrolü ve hastalıklarda tıbbi beslenme gibi çeşitli konularda çalışmalar yaparak deneyimler edindim. Ankara Özel Medicana Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi, Yüzüncüyıl Aile Sağlığı Merkezi, Ankara Atatütrk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi Türkiye'nin birçok saygın sağlık kurumunda stajlarımı tamamladım. Mezun olduğum yıl Sports İnternational Altınoran şubesinde işe başladım ve 4 yıl sporcu beslenmesi, ağırlık yönetimi, kilo alma kilo verme gibi birçok alanda çalışma fırsatım oldu. 2017-2019 yılında yüksek lisans eğitimimi sporcu beslenmesi üzerine tamamladım. Eylül ayından itibaren 360 fit zayıflama merkezinde uzman diyetisyen olarak beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim.
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2753. Cd. No: 33 Orun Villaları Yenimahalle - Ankara

Diyetim Burada

Pursaklar

Profesyonel ekip eşliğinde, uzman diyetisyenlerin sizlerle VIP ilgilendiği bir hizmet düşünün. Sağlıklı yaşamayı kendinize hedef olarak belirlemenizde yardımcı olacak olan bu uzman ekip sadece sizin mutluluğunuz ve ideallerinizi göz önünde bulundurur. Mutluluğun ve kahkahaların kalori yaktırdığına inanıyoruz. mutluluğunuz ve şen kahkahalarınız için sizleri ofisimize bekliyoruz.devamını oku... Adres: Fatih Mah. Emek Cad. 15/2 Pursaklar - Ankara

Diyetisyen Kübra Kayış

Kızılay

MERHABA, BEN KÜBRA KAYIŞ!
Üniversite sınavlarına hazırlanmadan önce "Ben diyetisyen olacağım." dedim ve bunun için uğraştım. Diyetisyen olmak için attığım ilk adım Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmamla gerçekleşti. 4 yıl boyunca kapsamlı bir eğitimden geçtim. Son sınıfta artık Stajyer Diyetisyen olarak Erciyes Üniversitesi Hastaneleri başta olmak üzere çeşitli sağlık ocakları ve yemekhanelerde stajlarımı tamamladım.

Üniversite hayatım boyunca kendimi geliştirebilmek ve yeni şeyler öğrenebilmek adına birçok seminer ve kongrelere katıldım. Hala da katılmaya devam ediyorum.
Farklı bakış açıları kazanıp mesleğimle harmanlayabilmek için Anadolu Üniversitesi Aşçılık programına başladım ve halen devam etmekteyim. Mezuniyetimin ardından online olarak danışan takibimin yanında Star Fit Spor Center'da sizlerle yüz yüze görüşebilme fırsatı buldum. Sağlıklı ve sürdürebilir bir yaşamın vazgeçilmezi olan spor ve beslenmeyi harmanlama isteğim beni pilates eğitmeni olmaya itti.

2021 yılının Mayıs ayında 'Kübra Kayış Beslenme ve Diyet Danışmanlığı' adı altında kendi merkezimi kurdum. Burada sizlerle buluşup hayatlarınıza güzel dokunuşlar yapabilmek benim için büyük bir onur. Gerek yüz yüze gerekse online diyet ile size sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmeyi öğretmek ve olayın sadece bir listeden ibaret olmadığını anlatmak en büyük amacım.

Hayatınızdan; diyetten önce, diyetten sonra gibi zaman dilimlerinin kalktığını ve sağlıklı bir yaşamı sürdürerek hayatınıza geçirdiğinizi görmek oldukça keyifli.

Sen de tüm sınırları kaldır ve ön yargılarını yıkarak sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamın tadını çıkarmak için adım at. Unutma, bu süreçte kazanacağın bütün güzel alışkanlıklar hayatına ve bedenine bir yatırım olacak.

İster online ister yüz yüze her zaman bu yolda sizlerle birlikte yürüyeceğim. Bir tık mesafe ile dünyanın her yerindeyiz.

devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Cad. Konur Sokak Özsoy İşhanı Kat 6 No: 25/17 Kızılay - Ankara

Uzman Diyetisyen Yasin Koçak

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1442 Cadde No:18 1071 Plaza B Blok Kat:3 Daire:20 Çukurambar-Ankara

İnteraktif Diyet Merkezi - Eryaman

Etimesgut

2 şube (Merkez Kızılay ve Şube Eryaman) 3 Diyetisyen olarak Ankara'da hizmet vermekteyiz.

Merhaba, Çalışma yöntemi olarak; iki hizmeti bir arada veriyoruz.

İlk olarak, merkezimizde her hafta yüz yüze görüşme yapıyoruz.

Yeni teknoloji profesyonel vücut analiz cihazımız 4 Frekanslı (5, 50, 250, 550 KHZ) ACCUNİQ 510 ile 19 farklı ayrıntılı segmental analizinizi yaparak haftamızı değerlendiriyoruz. Analiz sonuçları ve programa uyumunuza göre her hafta diyet programımızı değiştiriyoruz.

İkinci olarak da, www.interaktifdiyet.com web sitemizde size bir kayıt oluşturuyoruz. Burada bulunan" Besin Bilgi Bankamız" aracılığıyla siz yediğiniz besinleri sayfanıza kaydettiğinizde; söz konusu besinlerden ne kadar enerji, yağ, protein, karbonhidrat, kolesterol aldığınızı, oluşan grafikler ve tablolar yardımıyla limitlerinizi geçip geçmediğinizi ya da nasıl bir beslenme yaptığınızı görebiliyorsunuz. Böylece besinler hakkında farkındalığınız ve motivasyonunuz artıyor.

Günlük olarak bu besin tüketimlerinizi değerlendirerek sizi motive edici yönlendiriyoruz.

Tüm bunlara ek olarak herhangi bir sıkıntınız ya da sorunuz olursa da telefon veya WhatsApp aracılığıyla desteğimizi anlık devam ettiriyoruz.

Program sonunda Hedefinize ulaştığınızda ayda bir Kontrollü Koruma diyetinizi hediye ediyoruzdevamını oku...
Adres: Eryaman Şehit Osman Avcı mah. 1419. cad. Arı (Zekioğlu) Rezidans No: 12/ 52 06820 Etimesgut - ANKARA

Diyetisyen Gözde Nur İlhan

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Ragıp Tüzün Caddesi No:143/2 Yenimahalle-Ankara

Diyetisyen Kübra Zeydanlı

Çukurambar

DİYETİSYEN E. KÜBRA ZEYDANLI KİMDİR?

Ortaöğretimini Gazi Anadolu Lisesinde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü "şeref öğrencisi" olarak bitirdi.

Sosyal ve mesleki yönden aktif bir öğrencilik geçirdi. Birçok etkinlikte bölüm ve üniversite temsilcisi olarak görev aldı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Topluluğu'nda uzun süre başkanlık ve denetim kurulu başkanlığı yaptı.
Üniversite yıllarında, ilkokul ve liselerde öğrenci ve velilere beslenme eğitimi vermeye başladı. Toplum sağlığına yönelik bu hizmetine hala devam etmekte ve davet edildiği her okula, gönüllü olarak, beslenme eğitimleri için gitmektedir.

2015 yılında mesleki yazarlık yapmaya başladı. Yazıları pek çok sitede ve dergide yayınlandı. Şuanda Milliyet diyet köşesinde ve gencdiyetisyenler.com sitesinde diyetisyen kimliğiyle daimi yazarlık yapmaktadır. Ayrıca en yoğun çalışma alanı olan polikistik over sendromu hakkında beslenme tedavisine yönelik bir kitap yazmaktadır.

2017'de TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği'nde mutfak atölyesi lideri olarak görev aldı. 2018 yılında Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nden mezun oldu.

Uzun yıllar sporla ilgilendi. TCF'nin kurs ve sınavlarında başarılı olarak pilates antrenörü oldu. Zumba, kardiyo, strong zumba, pilates matwork ve aletli pilates dersleri vermeye başladı. Spor ve diyetin ayrılmaz bir bütün olduğu düşüncesiyle 2017 yılında VİTA Diyet ve Spor Merkezi'ni kurdu.

Mesleki gelişimi için birçok kursa katıldı. Bunlardan bazıları; Yeme Bozukluğu Diyetisyeni Kursu, Mikrobiyota ve Probiyotik-Prebiyotik Kursu, Vitamin ve Mineral Kursu, Besin-İlaç Etkileşimi Kursu'dur. Kursların yanı sıra pek çok sempozyum ve kongreye katılarak kendini sürekli geliştirmiştir.

Kişisel gelişimini ve danışanlarıyla iletişimini güçlendirmek için pek çok eğitime katılmıştır. Konuyla iligili katıldığı bazı eğitimler; İkna Teknikleri, Etkili Konuşma ve Diksiyon, Bireysel Koçluk, NLP Practitioner, Etkili İletişim, Beden Dili, Liderlik Teknikleri'dir.

Çok küçük yaşlarda yemek yapmaya başlamış, gastronomi ve mutfak sanatlarını bir tutku olarak görmüştür. Bu konudaki yeteneğini yemek kurslarına katılarak geliştirmiş, her zaman diyetin mutfakta başladığına inanmış ve diyette lezzetli tariflere yer vermiştir.

DİYET HİZMETLERİ

 • Zayıflama/Kilo Alma
 • Sağlıklı Beslenme/Kilo Koruma
 • Hastalıklara Özel Diyet Tedavisi
 • İnsülin Direnci
 • Polikistik Over Sendromu
 • Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme
 • Çocuklara Özel Sağlıklı Beslenme
 • Yeme Davranış Bozuklukları
 • Menopoz Dönemi Diyet
 • Kurumsal Beslenme Danışmanlığı
 • Online Diyet Sistemi

devamını oku...
Adres: Çukurambar Mahallesi, 1459 Cad. 1465 Sk. İpekyolu Konutları A/Blok 2. Kat No: 5/6 Çankaya - Ankara

G Well Sağlıklı ve Sürdürülebilir Yaşam Merkezi

Ümitköy

G-Well Sağlıklı ve Sürdürülebilir Yaşam Merkezi 2021 yılı Aralık ayında Uzm.Dyt. Güler TOSUNBAYRAKTAR tarafından kurulmuştur. Bütüncül bakış açısıyla kurulan merkezimizde Uzm.Dyt.Güler TOSUNBAYRAKTAR, Dyt. Buse COŞKUN ve Dyt. Bengisu ÇITIR sizlere hizmet vermektedir. Merkezimizde kişiye özel yüz yüze görüşme yöntemi ile bireysel beslenme danışmanlığı, online beslenme danışmanlığı ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetleri verilmektedir. Merkezimizde uygulanan yüz yüze ve online bireysel beslenme danışmanlığında son 3 ayda yapılmış kan tahlillerinize, sağlık öykünüze ve yaşam tarzınıza uygun sağlıklı, sürdürülebilir, yeterli ve dengeli beslenme programınız alanında uzman diyetisyenlerimiz tarafından sizinle birlikte oluşturulmaktadır. Her görüşmenizde antropometrik ölçümleriniz, Inbody 270 Segmental vücut analizi cihazımız ile de detaylı vücut analiziniz alınmaktadır. Vücut analiziniz, vücut ölçümleriniz ile seans aralığında tuttuğunuz beslenme günlüğünüzün değerlendirilmesiyle birlikte yaşam tarzınıza uygun sağlıklı, yeterli, ve dengeli sürdürülebilir beslenme programınız size özel belirlenen aralıklarla yenilenmektedir. Bizlere 7/24 ulaşılabilir aplikasyonumuz, merkez telefonlarımız ve tüm sosyal medya uygulamalarından ulaşabilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi 2494 Cadde Çamlıca Bulvar Sitesi No:5/2 Ümitköy-Ankara

İnteraktif Diyet Merkezi

Kızılay

2 şube (Merkez Kızılay ve Şube Eryaman) 3 Diyetisyen olarak Ankara'da hizmet vermekteyiz.

Merhaba, Çalışma yöntemi olarak; iki hizmeti bir arada veriyoruz.

İlk olarak, merkezimizde her hafta yüz yüze görüşme yapıyoruz.

Yeni teknoloji profesyonel vücut analiz cihazımız 4 Frekanslı (5, 50, 250, 550 KHZ) ACCUNİQ 510 ile 19 farklı ayrıntılı segmental analizinizi yaparak haftamızı değerlendiriyoruz. Analiz sonuçları ve programa uyumunuza göre her hafta diyet programımızı değiştiriyoruz.

İkinci olarak da, www.interaktifdiyet.com web sitemizde size bir kayıt oluşturuyoruz. Burada bulunan" Besin Bilgi Bankamız" aracılığıyla siz yediğiniz besinleri sayfanıza kaydettiğinizde; söz konusu besinlerden ne kadar enerji, yağ, protein, karbonhidrat, kolesterol aldığınızı, oluşan grafikler ve tablolar yardımıyla limitlerinizi geçip geçmediğinizi ya da nasıl bir beslenme yaptığınızı görebiliyorsunuz. Böylece besinler hakkında farkındalığınız ve motivasyonunuz artıyor.

Günlük olarak bu besin tüketimlerinizi değerlendirerek sizi motive edici yönlendiriyoruz.

Tüm bunlara ek olarak herhangi bir sıkıntınız ya da sorunuz olursa da telefon veya WhatsApp aracılığıyla desteğimizi anlık devam ettiriyoruz.

Program sonunda Hedefinize ulaştığınızda ayda bir Kontrollü Koruma diyetinizi hediye ediyoruz
devamını oku...
Adres: Selanik Cad. 39/15 Kızılay - Ankara

Senanur Çevik Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi

Bahçelievler

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans sürecimi şeref öğrencisi olarak bitirdim.

Hacettepe Çocuk Hastanesi, Hacettepe Erişkin Hastanesi, Hacettepe Onkoloji Hastanesi, Hacettepe Hastanesi Mutfağı, Güven Hastanesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi ve Çankaya 3 Nolu Aile Sağlık Merkezinde staj yaparak birçok farklı alanlarda deneyim kazandım.

Kilo almada, kilo vermede, birçok hastalıkta beslenme tedavisinde, yeterli ve dengeli beslenmede bireysel veya kurumsal danışmanlık şeklinde hizmet vermekteyim.

Bilim ışığında öğrendiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak isterim.

devamını oku...
Adres: Yukarı Bahçelievler Mah. 54. Cadde (Eski 6. Cadde) No: 26/2 Bahçelievler - Ankara

Diyetisyen Betül Cindoruk

Eryaman

devamını oku... Adres: Altay Mahallesi 1408 Cadde Arya Nüans Residence No:37/9 Eryaman-Ankara

Diyetisyenle Denge Büşra Uzun

Eryaman

Eryaman'daki ofisimde yüz yüze ve online diyet hizmetleri veriyorum. Pandemi sonrası grup toplantıları şeklinde özellikle psikoloji ve sağlık alanında çalışan diğer meslek grupları ile bir araya gelerek sizlerle buluşmak istiyoruz.

Yüz yüze diyet danışmanlığı sürecinde

Ofise geldiğinizde detaylı vücut analiziniz yapılıyor. Sizinle birlikte sizin beslenme düzeninize en uygun beslenme planını oluşturuyoruz. Siz diyet yaparken sosyal yaşantınızdan ya da keyiflerinizden tümüyle vazgeçmek zorunda kalmıyorsunuz.

Her hafta değişimlerinize yönelik diyet listeniz güncelleniyor. Listeleriniz içerisinde varsa hastalığınıza özgü kilo alma/verme isteğinize yönelik tarifler de yer alıyor. Ayda 4 sefer görüşüyoruz.
Ofisimizde tüm hijyen önlemleri alınmış olup, görüşmeye maksimum 3 kişi gelmenizi talep ediyoruz.

Online diyet danışmanlığı sürecinde
Ayda 4 sefer görüntülü ya da aramayla detaylı görüşmelerimiz oluyor. Bunun dışında mesai saatleri içerisinde merak ettiklerinizi danışabiliyorsunuz. Sosyal yaşantınızdan geri kalmadan diyetisyen desteği ile sağlıklı bir şekilde beslenmenin yollarını birlikte buluyoruz. Online diyetin en güzel tarafı listeni uygun çerçeveler içerisinde esnetip buna yönelik davranabiliyor olmanız.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mah. 1419. sokak Zekioğlu Arı Rezidans No: 12 / 58 Eryaman - Ankara

Diyetisyen Ahmet Ölmez

Eryaman

Merhaba, Muğla üniversitesinden 2018 yılında mezun oldum. Eğitim aldığım süreç içerisinde saha
görevlerinde fazlasıyla ulunma imkânım oldu. Hastane, yaşlı bakım merkezi, toplu yemek hizmeti
veren kurumlarda yoğun çalışmalar yaptım. Halen Eryaman'daki kliniğimde görev yapmaktayım.
Peki, süreç nasıl işliyor?
Kliniğimde bulunan vücut analiz cihazı ile kişinin detaylı analizi yapılıyor. Kişinin beslenme düzeni,
mevcut hastalıkları, güncel kilo ve yaşam tarzı gibi değişkenler değerlendirilerek sağlıklı beslenme
programı oluşturuluyor.

Düzenli takip var mı?
Zayıflama programına başladığımız danışanlarım ile haftada 1 kere olmak üzere ayda 4 kez yüz yüze
görüşme sağlanıyor. Bu görüşmelerde kilo kayıpları değerlendirilerek mevcut programınız
güncelleniyor. Ayrıca program süresi içerisinde Whatsapp üzerinden sürekli iletişim halinde kalıyoruz.
Gerek soru-cevap gerekse değişken durumlar için tam gaz iletişim devam ediyor.

Hedefimiz ne?
Hedefimiz kişiye sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak sağlıklı şekilde kilo kaybı sağlamak. Ayrıca
bu sürecin bir eziyete dönüşmesinden ziyade 'aç kalmadan zayıflama' ilkesiyle hayalimizdeki kiloya
ulaşmak. Mottomuz '' YASAKSIZ DİYET''.devamını oku...
Adres: Şeyh Şamil Mahallesi 150. Sokak No:4 Eryaman-Ankara

Diyetisyen Bahar Ata

Kızılay

Lise eğitimimi Şehitler Fen Lisesinde tamamladıktan sonra 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun oldum.

Eğitim sürecinde Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji – Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Personel Mutfağı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Mutfağında mesleki tecrübe edindim.
2020 Şubat'ta Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diyetetik Ana Bilim dalında yüksek lisans eğitimine başladım. Şu anda tez yazım aşamasındayım.

Mezuniyet sonrası, Kişiye Özel Diyet yemekleri hizmeti veren Fresca Mutfak 'ta yönetici diyetisyen olarak çalıştım.

Kilo yönetimi, hastalıkta beslenme tedavisi, yeterli ve dengeli beslenmede bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti verdim.

Diyetisyen Bahar Ata olarak bilim ışığında mesleğimdeki gelişmeleri takip ederken, öğrendiğim bilgileri de danışanlarımla paylaşmak en büyük tutkum!devamını oku...
Adres: İnteraktif Diyet - Meşrutiyet caddesi 20/3 Kızılay-Ankara

Terapi Diyet Sağlıklı Yaşam Merkezi

Tunalı

YÜZYÜZE DİYET

Terapi Diyet ailesi bünyesinde Hacettepe üniversitesi mezunu, deneyimli iki diyetisyen olarak hizmet vermekteyiz.

Dyt. Aylin GÜNGÖR
Dyt. Esma GÜVEN

İlk görüşmemizde sağlık durumunun ve beslenme öyküsünün değerlendirmesi yapılarak vücut analizi sonrası diyet planlaması yapılmaktadır.
Görüşmelerimizi hassasiyetle yürütüyor ve her hafta yüzyüze görüşüyoruz (ayda 4 görüşme). Vücut analizi sonrası beslenme programımızı her hafta güncelliyoruz.
Günlük whatsapp takibimiz mevcut. Soru-cevap, öğün takibi ve motivasyon desteği sağlıyoruz.

NOT: MERKEZİMİZDE BÜTÜN COVİD HİJYEN ÖNLEMLERİ ALINMAKTADIR.


ONLİNE DİYET

Online diyette görüşmelerimizi isteğiniz doğrultusunda görüntülü veya sesli olarak telefon üzerinden gerçekleştiriyoruz.
Görüşmeleri haftada 1 kez yapıyoruz.
Her hafta listenizi güncelliyoruz.
Günlük whatsapp takipli ve motivasyonlu ilerliyoruz.
Öğünlerinizin fotoğrafını WhatsApp üzerinden takip ediyoruz.

devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad. 87/3 Tunalı - Ankara


Bizler de diyetinize ekleyebileceğiniz bu mucize yiyeceklerden en önemli 4 tanesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

1. Chia Tohumu:

İştahınızı kontrol eder, içerdiği omega-3, lifler ve proteinlerle yağ yakımını artıran hormonların aktivitesini artırır.

2. Brokoli:

Arındırıcı özellikleri çok fazla olan brokoli, içerdiği A, D, C vitaminleri ve Folik asitlerle yağ yakılmasını teşvik eder. Ayrıca Ankara ' da ki diyet uzmanları da içeriğinde ki bu vitaminlerin kaybolmasını önlemek için brokolinin çok fazla pişirilmemesini öneriyor.

3. Tavuk ve Balık:

Belki de protein kaynağı olarak tercih edilebilecek en doğru yiyecek grubudur. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını da artırır.

4. Fındık:

İçeriği bakımında omega 3 yağları ile doludur. Böylelikle belirli insülin seviyelerini korumaya yardımcı olurken, kas gelişimini de teşvik ederek metabolizmanızı yağ yakması için harekete geçirmiş olur.

Gördüğünüz gibi bu yiyeceklerin çoğunun amacı metabolizmanızı hızlandırmak ve iştahınızı mümkün olduğunca kontrol altına almaya çalışmak. Vücudunuzda yağların kullanılmasını sağlamak ve böylece birikmesini önlemek için metabolizmanızın aktif olması gereklidir.

Aynı zamanda göbek bölgeniz de biriken yağlar, gereğinden fazla karbonhidrat tüketiminden de kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden öğünlerinizde tükettiğiniz karbonhidrat miktarını da mutlaka kontrol altına almanız gerecektir.