YENİMAHALLE DİYETİSYEN

blog yazısı ekle !

YENİMAHALLE DİYETİSYEN

YENİMAHALLE DİYETİSYEN


Yenimahalle, Ankara'nın en eski ve en büyük yerleşim yerlerinden birisidir. Yenimahalle oldukça büyük bir semt olmasına rağmen yaklaşık 15 yıl öncesine kadar diyetisyen eksikliği insanları beslenme ve diyet konusunda oldukça zor durumda bırakıyordu. İnsanlardiyetisyenlere görünmek isteyebilirler ama bunun için başka semtlere gitmek zorunda ve oldukça uzun süre sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. Ya da insanların diyetisyene gitmesi gereken anlarda zaman sorunu sebebiyle ve ya mesafe sorunu sebebiyle oldukça sorun yaşamışlardır. Bu sebeple de beslenme ve diyet konularını ikinci hatta üçüncü plana atarak sağlıklarını oldukça zor duruma sokmuşlardır. İşte bütün bu sorunların çözümü için Ankara'nın her ilçesine ve semtine diyetisyen hizmetleri başlatılmıştır. Yenimahalle diyetisyenleri ve diğer semtlerde hizmet veren diyetisyenlerherkese eşit ve bütün sorunlarına kalıcı olarak çözüm sunmuştur.

Sitemizde bulunan diyetisyenlere AnkaraDiyetisyenleri.com'a Özel İndirim Oranlarını Sorunuz !


Betden Diyet Kliniği

Yenimahalle

Yenimahalle Proofis Plaza'da bulunan Beden Diyetisyen Kliniğimizde 2 diyetisyen hizmet vermektedir.

75m2 alanda 2 ofisten oluşan kliniğimizde covid-19 tedbirleri kapsamında 1 saat arayla danışan kabul edilmektedir. Girişte maske zorunluğu olmakla birlikte, galoş ve el dezenfeksiyonu sağlanarak hijyen koşullarına özen gösterilmektedir.

Tanita cihazımız ile detaylı vücut analizi yapılarak, bölgesel yağlanma, yağ su kas oranları, metabolik yaş ve bazal metabolizma hızı verileri alınmaktadır. Diyetlerimiz bu verilerden faydalanılarak tamamen kişiye özel oluşturulmaktadır.

Ön görüşme ve bilgilendirme ücretsizdir.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Cad. Anadolu Bulvarı 286. Cad. No:6 Proofis Plaza A Blok Kat 9 Daire 52 Yenimahalle - Ankara

1977 yılında Kayseri'de doğdum. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesinde tamamladım. İntern diyetisyen olarak Hacettepe Yetişkin Hastanesi , Hacettepe Çocuk Hastanesi ve Zekai Tahir Burak Kadın -Doğum ve Çocuk hastanesinde ihtisasımı tamamladım.2000 senesinde diyetisyen olarak mezun oldum.16 yılllık mesleki tecrübemle Klinik diyetisyenliği, Poliklinik diyetisyenliği , Diyaliz diyetisyenliği ve Kurum diyetisyenliği görevleri yaptım.2013 yılında Gazi Üniversitesinde Obezite diyetisyenliği sertifikası aldım.Aynı yıl Başkent Üniversitesinden Kardiyoloji Diyetisyenliği sertifikası aldım.Beslenme ve Diyetetik bilimi ile ilgili birçok eğitim toplantılarına iştirak ederek mesleğimde en doğru bilgileri keşfetmeye devam ediyorum. Uzun yıllar özel bir üniversite hastanesinde çalıştıktan sonra kendi beslenme danışmanlık merkezimi açmaya karar verdim. Özellikle obezitede diyet danışmanlığı , bireysel diyet danışmanlığı, hastalık durumunda tıbbi beslenme tedavisi, gebe ve emzirme döneminde beslenme, sporcu beslenmesi ve eliminasyon (gaps diyeti,glütensiz diyetler,kan grubu diyetleri,besin intolerans test diyetleri) diyet tedavileri ile ilgileniyorum.

Hayatı keşfetmeye devam ediyorum, bu keşifte Sola Unitas ile tanıştım. ICF onaylı Yaşam koçluğu eğitimime devam ediyorum.

Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD) üyesiyim.

Sağlıklı yaşamın temelinde düzenli beslenme ve beslenme alışkanlıkları bulunmaktadır.Bu düzen bozulduğu takdirde tedavisi çok uzun sürebilecek,hatta imkansız derecede zorlaşabilecek hastalıklara yakalanmanın yolu açılmış olmaktadır.

16 yıllık klinik diyetisyenliği tecrübemle; hayatınızda önemli bir yeri olan beslenmenizi keşfetmenize,ne yiyip ne içtiğinizi farketmenize ,tercihleriniz noktasında -optimum beslenme koçluğu - yapmak için sizleri Ekol Diyet Danışmanlık ofisime bekliyorum.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 294. Sokak Wings Ankara Plaza B Blok No:13 Yenimahalle - Ankara


Diyetisyenler, tam donanımlı diyetisyen klinikleri içerisinde beslenme hastalıkları, düzenli ve dengeli beslenme ve hatta diyet programları hakkında bilgi alabileceğiniz en yetkili kişileri bulabileceğiniz yerlerdir. Ankara içerisinde ki semt ve mahallelerin her biri artık çok daha gelişmiş sağlık birimlerine kavuşmuştur. Özellikle bu semtlerden biri de Yenimahalle'dir. Yeni mahallede de bulunan diyetisyenlerin en şanslı olduğu noktalardan birisi de diyetisyen klinikleri tam donanma sahiptir. Yani diyetisyen klinikleri ileri teknoloji alet ve ekipmanlara sahip olduğu gibi diyetisyen hekimleri de oldukça deneyimli ve tecrübelidirler. Bu sayede diyetisyen hekimleri bu alet ve ekipmanların kullanılması konusunda oldukça başarılıdırlar. Yenimahalle diyetisyenleri, kendi alanlarında en başarılı, deneyimli ve tecrübeli diyetisyenlerherkese eşit olarak hafta içi ve mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedirler.

Yenimahalle diyetisyenleri, son dönemlerde büyük atılımlar göstererek sadece belli başlı bir kesimin ve ya zümrenin diyetisyen tedavisinin yanı sıra artık herkes için geçerli olan sağlık programlarının hayatageçirilmesi çalışmaların yürütülerek muayene ve tedavileri yapılmaktadır. Yenimahalle diyetisyenleri birçok kişinin sindirim ve beslenme sorunlarının çözümünde önemli rol oynamaktadırlar. Yenimahalle diyetisyenleri insanların beslenme ve diyet konusunda bilinçlendirilmesi ve duyarlılık kazandırılmasına yönelik birçok çalışmayı organize ederek bire bir kendileri de uygulamaktadır. Gerek okullar yönelik çalışmalar olsun gerek ise kişileri doğrudan bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütmektedirler.Sitemizde bulunan diyetisyenlere AnkaraDiyetisyenleri.com'a Özel İndirim Oranlarını Sorunuz !