ey

Eda Yakın - Özgeçmişi

Diyetisyen

Bağlantı Kur
Cinsiyet Kadın

Bağlantılar

Henüz bağlantısı yok.

Özgeçmiş

Lise eğitimimi İzmir'de tamamladıktan sonra 2015 yılında Hacettepe Üniversitesinde lisans eğitimime başladım. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Bölümde Beslenme ve Diyet Topluluğu'nda ve Hacettepe Gastronomi Topluluğu'nda yönetim kurulunda görev aldım. Öğrenimim boyunca Doğa Güzellik Merkezi, Yıldız Yemek Hizmetleri, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniverstesi Hastanesi ve İsmail Ulucan Aile Sağlık Merkezi'nde mesleki deneyimlerde bulundum.

Lisans eğitimimi tamamlarken “Kombucha Çayı ve Sağlık Etkileşimi” konulu bir seminer ve “Çevresel Bir Etmen Olarak Müziğin Besin Alımına Etkisi” konulu tez hazırladım.

2019 yılında Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Gıda, Metabolizma ve Klinik Beslenme yüksek lisans eğitimime başladım. Eğitimimi tamamlarken “Non-alkolik Yağlı Karaciğer Hastalığının Metabolik Sendrom, Fruktoz Tüketimi, Çinko, Selenyum ve Bakır ile İlişkisi” konulu bir seminer hazırladım. Bitirme tezimi ise “Covid-19 Salgını Sonrası Yetişkin Bireylerde Oluşan Beslenme ve Yaşam Tarzı Tutumundaki Değişikliklerin İncelenmesi” olarak tamamlamak üzereyim.

Mesleği

Diyetisyen

Çalışma Geçmişi

İnteraktifdiyet Diyet Merkezi
Diyetisyen
06/2021 -
-

Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi - Beslenme Ve Diyetetik(Fakülte)

09/2015 - 06/2019
mezun