od

Oya Neva Demirkol - Özgeçmişi

Diyetisyen

Bağlantı Kur

Özgeçmiş

1991 yılında Ankara'da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ted Ankara Koleji Vakfı'nda tamamlamıştır. 2013 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ve aynı sene Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Lisans Hayatı boyunca; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Aselsan A.Ş., Formeo Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışma Merkezi, Reform Beslenme Eğitimi ve Danışmanlık Merkezi ve Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde zorunlu ve istekli stajlarını tamamlamıştır.


Haziran 2013 itibariyle Reform Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık ekibine katılarak iş hayatına başlamıştır. Aynı zamanda Ağustos 2013'te Özel Akropol Tıp Merkezine ve Eylül 2013'te ON Sports Center'a danışmanlık vermeye başlamıştır. Eylül 2013'ten itibaren beri nFit Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi'nde ve Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi'nde danışmanlık vermektedir.


2014 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplum Beslenmesi alanında yüksek lisans öğrenimi görmektedir. Bu zamana kadar Fitmen, Cosmopolitan, Anne&Bebek, BeStyle gibi dergilerle çalışan Oya Neva Demirkol, her ay Men's Health dergisinde beslenme konulu yazılar yazmakta ve çeşitli gazete, dergi ve internet sitesine yazılarıyla destek vermektedir. Her Pazartesi ve Cuma günleri Radyo Odtü'de Gündüz Tarifesi programında sağlıklı beslenmeye dair bilgilerini paylaşmaktadır.

Mesleği

Diyetisyen

Hizmetler

Bireysel Beslenme, Kilo Alma Programı, Zayıflama Programı, Kilo Koruma, Bebek Beslenmesi, Çocuk Beslenmesi, Gebelikte Beslenme, Hastalıklarda Tıbbi Beslenme, Beslenme Eğitimi, Menü Planlama, Diyet Koçluğu, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Emzikli Beslenmesi

Çalışma Geçmişi

NFİT Diyet
Çankaya
Diyetisyen
01/2017 -
-

Eğitimi

Başkent Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi(Ücretli) - Beslenme Ve Diyetetik(Fakülte)

09/2009 - 01/2017
mezun