ÇAYYOLU DİYETİSYEN

blog yazısı ekle !

ÇAYYOLU DİYETİSYEN

ÇAYYOLU DİYETİSYEN


Çayyolu Ankara'nın yeni yerleşim yerlerinden biri olan bir mahalledir. Yeni imar edilen bir mahalle olduğu için de oldukça düzgün ve planlı bir yerleşkeye sahip bir mahallesidir. Yenimahalle semtine bağlı olan mahallelerimizden birisidir Çayyolu. Çayyolu hemen hemen her konuda atılımların yaşandığı bir mahalle olduğu gibi diyetisyen konusunda da büyük atılımların yaşandığı bir yerdir. Ankara, ülkemizin her yeniliğin öncü ve örnek şehri olduğu gibi diyetisyen konusuyla da insan sağlığına verdiği önemi aynen bu durumla da devam ettirmektedir. Çayyolu diyetisyen, Çayyolu mahallesinde yaşayan, Çayyolu'na yakın yerlerde yaşayan ya da diğer semtlerden ve hatta diğer illerden bile kilo sorunu yaşayan, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve kalp – damar hastalıkları olan birçok kişinin tedavisi için randevu alarak geldiği yerdir.

Sitemizde bulunan diyetisyenlere AnkaraDiyetisyenleri.com'a Özel İndirim Oranlarını Sorunuz !Diyetisyen Neva Yeniçeri

Ümitköy

Merhabalar, ben Diyetisyen Neva Melike Yeniçeri 2020 yılında Yüksek ihtisas üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden bölüm 5.si olarak mezun oldum.

Bunun yanı sıra açık öğretim fakültesinde sağlık yönetimi eğitimim devam ediyor. Eğitimim boyunca Ankara'nın seçkin hastanelerinde (Gülhane Askeri Tıp akademisi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt hastanesi, Ankara şehir hastanesi) yetişkin beslenmesi, çocuk beslenmesi, gebe beslenmesi, yaşlılarda beslenme, toplu beslenme ve toplum beslenmesi gibi alanlarda staj yapma imkanım oldu.

Bunun yanı sıra mezun olduğum zaman diliminden bu yana online diyet ve beslenme danışmanlığı vermekteyim. Deneyimlerime bir yenisini eklemek ve kendimi geliştirip, alanda tecrübe edinmek amacıyla 8 ay boyunca Ankara'da spor faaliyeti gösteren bir firmanın, 4 ayrı tesisinin diyetisyenliğini yaptım. Mezun olduğum tarihten itibaren işletmesini yaptığım kafemiz Chocomar Chocolate, online diyet görüşmeleri ve ayrı bir çok tesisin diyetisyenliğini yapmak yorucu bir süreç olduğu için bir seçim yapmam gerekiyordu.

Seçimimi zaman, mekan farketmeksizin işimi yapabildiğim online diyet ve Chocomar Chocolate de yapmak istediğim yeniliklerden yana kullandım. Bu süreçlerde yine yoğun tempoya alışan bedenimi doyurmak adına bir şeyler yapmam gerekiyordu yakın zamanda açacağım ofisimde danışanlarıma farklı alanlardada hizmet verebilmek adına fitoterapi ve aromaterapi eğitimleri almaya başladım ve eğitimleri başarıyla tamamladım.

Her zaman biraz daha farklı perspektiflerden bakmak istedim mesleğime bu yüzden hem kültürel hem iş amaçlı yurtdışı gezileri yaptım. Çeşitli televizyon kanallarından gelen bazı davetlere katıldım, seminer ve toplantılarda meslektaşlarımla ve sağlık personeli arkadaşlarımla bir araya gelip istişarelerde bulundum. Süreç biraz uzadı, yüz yüze hizmet almayı bekleyen danışanlarımı biraz beklettim fakat beklediklerine değecek bir beslenme danışmanlığı merkezi ile çok yakında Çayyolu bölgesinde hizmet vermeye başlayacağım.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent mah 3149 Sokak No:3 Yaşamkent-Ankara

Diyet Form Klinik

Ümitköy

DİYET FORM Klinik diyetisyen Büşra Boyalı Özbey tarafından kurulmuş olup, Ümitköy'de hizmet vermektedir.

Kişiye özel oluşturulan programlarla kişinin sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı beslenmesini amaçlamaktadır. Öncelik her zaman kişinin sağlığı olmakta olup amaç yaşam tarzı değişikliği ile sonuca ulaşmaktır.

Yüz yüze ve online danışmanlık ile Türkiye'nin her yerine hizmet vermektedir.

Ücretsiz ön görüşme ve vücut analizine göre diyetler planlanmaktadır.

Andulasyon terapi ile beslenmeyle beraber bütüncül bir hizmet sağlanmaktadır.

Andulasyon Terapi ise organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Bu teknoloji multidisipliner bir çalışmanın sonucu olup bu kişiler bilim insanı, akademisyenler, spor tıbbı uzmanları ve hekimlerdir.devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi 12. Sokak No:1 Kat:7 No:40 Oranj Home Ofisi Ümitköy - Ankara

G Well Sağlıklı ve Sürdürülebilir Yaşam Merkezi

Ümitköy

G-Well Sağlıklı ve Sürdürülebilir Yaşam Merkezi 2021 yılı Aralık ayında Uzm.Dyt. Güler TOSUNBAYRAKTAR tarafından kurulmuştur.
devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi 2494 Cadde Çamlıca Bulvar Sitesi No:5/2 Ümitköy-Ankara

Diyetisyen Büşra Durna

Ümitköy

Ankara Üniversitesi mezunu olan Diyetisyen Büşra Dağlar Durna Ümitköy'de Valens Terapi'de yüz yüze ve online olarak hizmet vermektedir. Lisans tamamlama tezini iştah kontrolü üzerine yapmıştır (diyetsel liflerin sağlıklı kadın bireylerdeki besin tüketimi, enerji alımı ve postprandiyal iştah üzerine kısa dönem etkileri). Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında seminerlere, eğitimlere katılarak ve Cebeci Hastanesi, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E.A. Hastanesinde staj yaparak çok fazla tecrübe kazanmıştır.devamını oku... Adres: Valens Terapi - Mutlukent Mahallesi 1957. Sokak No:14 Ümitköy - Ankara


Ankara her konuda öncü ve örnek bir şehir olmaya devam ederken diyetisyen konusunda da büyük atılımlar gerçekleştirmektedir. Bunlardan biri de son dönemlerin gözde mahallelerinden biri olan Çayyolu diyetisyenleridir. Diyetisyenlik oldukça önemli bir meslektir. Bu konuda her semtte ve hatta mahallelerde diyetisyen kinikleri kurularak diyetisyenlerin görevlendirilmesiyle ve hastanelerde bile diyetisyen polikliniklerinin desteklenmesiyle herkese eşit ve en iyi, kaliteli hizmeti vermektedirler. Her insanın en temel ve doğal hakkı olan yaşama hakkı için sağlık birimlerinde verilen hizmetler artık her geçen gün çok daha kaliteli bir hal almaktadır. Bunun başarılması ise deneyimli ve tecrübeli diyetisyenlerin tam donanımlı, temiz, hijyenik ve steril diyetisyen kliniklerinden verdikleri hizmetlerle mümkün olmaktadır.

İnsanlar için sağlık hizmeti oldukça önemlidir ve bu konunun önemine de gereken dikkat çekilmesi oldukça önem arz eden bir konudur. Çünkü ancak bu şekilde medeni bir toplum olabiliriz. Bu sebeple artık her semtte ve mahallede sağlık görevi yapan diyetisyenler bulunmaktadır. Ankara içerisinde de yer semtte ve mahallede olduğu gibi Çayyolu'nda da diyetisyenler görev yaparak hem müşterilerinin çok daha sağlıklı bir hayat yaşayabilmeleri için gerekli olan düzenli ve dengeli beslenme kurallarına uygun programlar yaptıkları gibi hem de insanların bu konu hakkında bilgilendirilmeleri gerekmektedir.Sitemizde bulunan diyetisyenlere AnkaraDiyetisyenleri.com'a Özel İndirim Oranlarını Sorunuz !