DİYET

blog yazısı ekle !

DİYET

Ankara' da ki diyetisyenlerin tanımlamalarına göre; Diyet, bir bireyin, tüketmeye alıştığı yiyecek ve içeceklerin toplamını ifade eder.

Diyet yapmak ise, belirli bir vücut ağırlığına ulaşmak veya mevcut vücut ağırlığını muhafaza etmek için takip edilen bir beslenme planıdır.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


İnsanların beslenme alışkanlıkları, etnik, dini ve tıbbi ihtiyaçlar nedeniyle veya kilo kontrolü sağlamak gibi pek çok değişken faktörden sıklıkla etkilenir.

Bütün beslenme alışkanlıkları sağlıklı değildir. Bazı kişiler, sağlıksız beslendiklerinin farkında olmadan bu kötü alışkanlıkları elde ederler. Bu türlü beslenme düzenlerine de genel bir isim olarak, "Abur Cubur Diyeti" veya "Batı Diyeti" denilir. Ayrıca piyasada olan bir çok diyetin de diyetisyenler tarafından çok riskli ve uzun vadede çok sağlıksız bulunduğu bilinmektedir.

Özellikle, "şok diyet" veya "yaz diyeti" olarak tabir edilen ve insanların yemek yeme alışkanlıklarını çok zorlayacak şekilde değiştirip, çok kısa bir süre içerisinde de ani kilo kaybı için kullanılan diyetler, bu gruba dâhildirler.