ERKEKLERİN KİLO VERMESİNE YARDIMCI OLACAK İPUÇLARI

blog yazısı ekle !

ERKEKLERİN KİLO VERMESİNE YARDIMCI OLACAK İPUÇLARI

Söz konusu kilo vermek olduğunda erkeklerin karşılaştığı sorunlarda farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle burada bahsedilecek tavsiyelerde sadece erkeklere özel olarak hazırlanmıştır. İster bir kaç kilo fazlanızdan kurtulmak isteyin, ister daha fazlasını vücudunuzdan atmaya çalışın, aşağıda ki tavsiyeler mutlaka yardımcı olacaktır.

Ankara'daki tüm Diyetisyenler için tıklayınız
Ankara Diyetisyenler


KİLO VERMENİN TEMELLERİNİ ÖĞRENİN

Özellikle kilo vermeyle alakalı videoları ve kaynakları mümkün olduğunca incelemeye ve teknik olarak bilgilerinizi çoğalmaya çok önem verin. Bu sayede yapmanız gerekenlerin aslında size nasıl etkiler sağlayacağını çok daha net bir biçimde kavrarsınız.

SAĞLIĞINIZ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN

Bir başka deyişle, "doktora gidin". Belki pek çok erkek tarafından hoşça karşılanmasa da, doktora gitmek her konuda olduğu gibi kilo vermeniz gerektiği durumlar için de önemlidir. Düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmek ve fiziksel durumunuzu yakından takip ediyor olmak bile kilonuzu kontrol altına almanıza son derece yardımcı olacaktır.

SPOR SALONUNU ETKİLİ KULLANIN

Etrafımızda çok sayıda spor salonu ve bu salonlara üyeliği bulanan kişi bulunmaktadır. Ancak spor salonlarını etkili bir şekilde kullanmak biraz çaba gerektirir. Özellikle takip ettiğiniz antrenman programlarına uymanın kilo kaybına ve formunuzu korumanıza ne kadar önemli etkileri olduğunu unutmayın.

DOĞRU MİKTARDA GIDA İLE BESLENİN

Belki de erkekler tarafından yapılan en büyük diyet hatalarından biri bazı yiyecekleri aşırı tüketmektir. Bir öğünde nelerden, hangi miktarlarda tüketebileceğinizi bilmeniz bile, yemek yeme alışkanlıklarınızı düzene sokmaya yetecektir.

YEMEKLERİNİZİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENİN

Erkeklerin kas gelişimlerini belirli bir seviyede tutabilmeleri için kadınlardan daha fazla miktarda proteine ihtiyaç duyarlar. Ancak çevrenizde ki birçok protein kaynağının da beraberinde yağ ve karbonhidratları size sunduğunu göz önünde bulundurun. Bu nedenle neleri yemenizi bilerek, gerekirse doğru tarifleri kendiniz için hazırlayabilecek kapasite de olun.

Tüm bunlara ek olarak, diyet yapan tüm insanlarda olduğu gibi zaman zaman zor anlar yaşayabileceğinizi unutmayın. Ancak bunun önüne geçebilmek için kendinizi rahatlatabilecek ve stresinizi azaltıp diğer uzman kişilerden tavsiye alabileceğiniz uygun çevreyi kendiniz için oluşturmaya da önem verin.