100'DEN FAZLA YEMEK, TATLI VE İÇECEĞİN KALORİ MİKTARLARI NEDİR?

blog yazısı ekle !

100'DEN FAZLA YEMEK, TATLI VE İÇECEĞİN KALORİ MİKTARLARI NEDİR?

100'den fazla Yemek, Tatlı ve İçeceğin Kalori Miktarları Nedir?


Yemeklerin ve içeceklerin kalori miktarlarını sizin için araştırdık. Listeyi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Sitemizde bulunan diyetisyenlere AnkaraDiyetisyenleri.com'a Özel İndirim Oranlarını Sorunuz !

Diyetisyen Aleyna Turgut

Bağlıca

Diyetisyen Aleyna Turgut Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans döneminde beslenmeye dair çok sayıda seminer ve konferanslara katılmıştır. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi'nde Ankara'da Bir Devlet İlkokuluna Devam Eden Çocukların Beslenme Sürecine Annelerinin Beslenme Bilgi Düzeylerinin Etkisinin İncelenmesi adlı çalışması ile katılım sağlamıştır.

Eğitim süresince devlet hastaneleri özel klinikler ve özel diyet mutfağında stajlarını tamamlamıştır. Ayrıca halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde eğitimine devam etmektedir.

19 Eylül 2022'de Ankara Bağlıca'da Aleyna TURGUT Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi'ni açarak danışanlarına hizmet vermektedir. Diyeti bir süreç olarak görmekten ziyade onu yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini düşünen Aleyna Turgut, kişiye özel ve sürdürülebilir beslenme programlarını desteklemekte ve uygulamaktadır.
devamını oku...
Adres: Bağlıca Mahallesi Mert Caddesi No:2/9 Bağlıca-Ankara

Uzman Diyetisyen Fazilet Fatmanur Aktepe

Keçiören

Uzman Diyetisyen Fazilet Fatmanur Aktepe

2019 yılında Ankara Üniversitesi'nde lisans eğitimimi tamamladım ve 2019 yılında mezun olarak online diyet hizmeti ile danışanlarımın hayatına dokunmaya başladım. Ardından yüksek lisans eğitimime başladım ve obezite üzerine çalıştığım tezimi tamamladım. Katıldığım çeşitli kurslar ve eğitimler ile her gün gelişen bu bilimi sizlere en güncel şekilde yansıtmaya çalışıyorum.

Hastalıklarda beslenme, gebe emzikli beslenmesi , obezite-kilo verme, kilo alma, çocuk-ergen, bebek beslenmesi ve yetişkin beslenmesi alanlarında hizmet vermekteyim. Aylar süren eğitimlerimin ardından obezite cerrahisi diyetisyeni ve gastroenteroloji diyetisyeni sertifikalarımı başarıyla aldım. Ve bu alanlarda da hizmet vermekteyim.

Şu anda ise Lokman Hekim Etlik Hastanesi'nde danışanlarıma hizmet vermeye devam ediyorum. Aynı zamanda online beslenme danışmanlığı da vermekteyim.

Ankara - Keçiören - Etlik- Uzman Diyetisyen Fazilet Fatmanur Aktepe, Online Diyet, Ankara Diyetisyendevamını oku...
Adres: Etlik Mahallesi General Doktor Tevfik Sağlam Caddesi No:119 Lokman Hekim Etlik Hastanesi Keçiören - Ankara

Diyetisyen Kübra Kayış

Kızılay

MERHABA, BEN KÜBRA KAYIŞ!
Üniversite sınavlarına hazırlanmadan önce "Ben diyetisyen olacağım." dedim ve bunun için uğraştım. Diyetisyen olmak için attığım ilk adım Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmamla gerçekleşti. 4 yıl boyunca kapsamlı bir eğitimden geçtim. Son sınıfta artık Stajyer Diyetisyen olarak Erciyes Üniversitesi Hastaneleri başta olmak üzere çeşitli sağlık ocakları ve yemekhanelerde stajlarımı tamamladım.

Üniversite hayatım boyunca kendimi geliştirebilmek ve yeni şeyler öğrenebilmek adına birçok seminer ve kongrelere katıldım. Hala da katılmaya devam ediyorum.
Farklı bakış açıları kazanıp mesleğimle harmanlayabilmek için Anadolu Üniversitesi Aşçılık programına başladım ve halen devam etmekteyim. Mezuniyetimin ardından online olarak danışan takibimin yanında Star Fit Spor Center'da sizlerle yüz yüze görüşebilme fırsatı buldum. Sağlıklı ve sürdürebilir bir yaşamın vazgeçilmezi olan spor ve beslenmeyi harmanlama isteğim beni pilates eğitmeni olmaya itti.

2021 yılının Mayıs ayında 'Kübra Kayış Beslenme ve Diyet Danışmanlığı' adı altında kendi merkezimi kurdum. Burada sizlerle buluşup hayatlarınıza güzel dokunuşlar yapabilmek benim için büyük bir onur. Gerek yüz yüze gerekse online diyet ile size sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmeyi öğretmek ve olayın sadece bir listeden ibaret olmadığını anlatmak en büyük amacım.

Hayatınızdan; diyetten önce, diyetten sonra gibi zaman dilimlerinin kalktığını ve sağlıklı bir yaşamı sürdürerek hayatınıza geçirdiğinizi görmek oldukça keyifli.

Sen de tüm sınırları kaldır ve ön yargılarını yıkarak sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamın tadını çıkarmak için adım at. Unutma, bu süreçte kazanacağın bütün güzel alışkanlıklar hayatına ve bedenine bir yatırım olacak.

İster online ister yüz yüze her zaman bu yolda sizlerle birlikte yürüyeceğim. Bir tık mesafe ile dünyanın her yerindeyiz.

devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Cad. Konur Sokak Özsoy İşhanı Kat 6 No: 25/17 Kızılay - Ankara

Diyetisyen Büşra Durna

Ümitköy

Ankara Üniversitesi mezunu olan Diyetisyen Büşra Dağlar Durna Ümitköy'de Valens Terapi'de yüz yüze ve online olarak hizmet vermektedir. Lisans tamamlama tezini iştah kontrolü üzerine yapmıştır (diyetsel liflerin sağlıklı kadın bireylerdeki besin tüketimi, enerji alımı ve postprandiyal iştah üzerine kısa dönem etkileri). Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında seminerlere, eğitimlere katılarak ve Cebeci Hastanesi, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E.A. Hastanesinde staj yaparak çok fazla tecrübe kazanmıştır.devamını oku... Adres: Valens Terapi - Mutlukent Mahallesi 1957. Sokak No:14 Ümitköy - Ankara

Yıldız Diyet ve Danışmanlık Merkezi

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni batı Mahallesi Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Bulvarı No:24/3K (Botanik Park Evleri ) Batıkent - Ankara

Diyetisyen Neva Yeniçeri

Ümitköy

Merhabalar, ben Diyetisyen Neva Melike Yeniçeri 2020 yılında Yüksek ihtisas üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden bölüm 5.si olarak mezun oldum.

Bunun yanı sıra açık öğretim fakültesinde sağlık yönetimi eğitimim devam ediyor. Eğitimim boyunca Ankara'nın seçkin hastanelerinde (Gülhane Askeri Tıp akademisi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt hastanesi, Ankara şehir hastanesi) yetişkin beslenmesi, çocuk beslenmesi, gebe beslenmesi, yaşlılarda beslenme, toplu beslenme ve toplum beslenmesi gibi alanlarda staj yapma imkanım oldu.

Bunun yanı sıra mezun olduğum zaman diliminden bu yana online diyet ve beslenme danışmanlığı vermekteyim. Deneyimlerime bir yenisini eklemek ve kendimi geliştirip, alanda tecrübe edinmek amacıyla 8 ay boyunca Ankara'da spor faaliyeti gösteren bir firmanın, 4 ayrı tesisinin diyetisyenliğini yaptım. Mezun olduğum tarihten itibaren işletmesini yaptığım kafemiz Chocomar Chocolate, online diyet görüşmeleri ve ayrı bir çok tesisin diyetisyenliğini yapmak yorucu bir süreç olduğu için bir seçim yapmam gerekiyordu.

Seçimimi zaman, mekan farketmeksizin işimi yapabildiğim online diyet ve Chocomar Chocolate de yapmak istediğim yeniliklerden yana kullandım. Bu süreçlerde yine yoğun tempoya alışan bedenimi doyurmak adına bir şeyler yapmam gerekiyordu yakın zamanda açacağım ofisimde danışanlarıma farklı alanlardada hizmet verebilmek adına fitoterapi ve aromaterapi eğitimleri almaya başladım ve eğitimleri başarıyla tamamladım.

Her zaman biraz daha farklı perspektiflerden bakmak istedim mesleğime bu yüzden hem kültürel hem iş amaçlı yurtdışı gezileri yaptım. Çeşitli televizyon kanallarından gelen bazı davetlere katıldım, seminer ve toplantılarda meslektaşlarımla ve sağlık personeli arkadaşlarımla bir araya gelip istişarelerde bulundum. Süreç biraz uzadı, yüz yüze hizmet almayı bekleyen danışanlarımı biraz beklettim fakat beklediklerine değecek bir beslenme danışmanlığı merkezi ile çok yakında Çayyolu bölgesinde hizmet vermeye başlayacağım.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent mah 3149 Sokak No:3 Yaşamkent-Ankara

Diet Works Beslenme Danışmanlığı - Yenimahalle

Yenimahalle

DietWorks Beslenme Danışmanlığı

Sizin Hedefiniz Bizim İşimiz…

DietWorks, Yenimahalle başta olmak üzere 8 farklı şubesi ve birbirinden deneyimli diyetisyen kadrosuyla yüz yüze ve online olarak hizmet veren Türkiye'nin en büyük Beslenme Danışmanlığıdır. Yüz yüze veya online tüm randevularınızda ilk görüşmeleriniz ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte olup, yüz yüze görüşmelerimize özel tüm şubelerimizde her seans vücut ölçüm ve analizleriniz gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi, Dünya Sağlık Örgütü referans değerleri baz alınarak yağ/kas ölçümü yapan, metabolik değerleri ölçümleyen TANİTA Perfecto Plus ile yapılmaktadır.

DietWorks Beslenme Danışmanlığı gelişim çağında olan ve özellikle pandemi süreci sonrasında kilo problemi yaşayan 9-16 yaş çocuklardan her yaş grubunda yetişkinlere, gebelik süreci devam eden ya da emziren annelere, polikistik over, hashimato, hipotiroidi-hipertiroidi, tip 2 diyabet gibi sağlık problemleri nedeniyle sağlıklı ve doğru beslenmeye ihtiyaç duyan bireylere kadar geniş bir yelpazede danışanlarımıza hizmet vermektedir. Ayrıca gerçekleştirilen görüşmelere bağlı olarak haftalık kişiye özel beslenme programları hazırlanmaktadır.

Sağlıklı yaşam ilkesi ile akademik araştırmaları yakından takip eden diyetisyenlerimiz, bilimin ışığında, çeşitli lokasyonlarda toplumun bilinçlenmesi için seminerler, workshoplar düzenlemekte, tüm Türkiye'nin doğru bilgiye ulaşmasını hedeflemektedir.

Detaylı bilgi ve randevu için Yenimahalle ve diğer şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.devamını oku...
Adres: Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı 5387.Cadde Yenimahalle-Ankara

Diyet Form Klinik

Ümitköy

DİYET FORM Klinik diyetisyen Büşra Boyalı Özbey tarafından kurulmuş olup, Ümitköy'de hizmet vermektedir.

Kişiye özel oluşturulan programlarla kişinin sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı beslenmesini amaçlamaktadır. Öncelik her zaman kişinin sağlığı olmakta olup amaç yaşam tarzı değişikliği ile sonuca ulaşmaktır.

Yüz yüze ve online danışmanlık ile Türkiye'nin her yerine hizmet vermektedir.

Ücretsiz ön görüşme ve vücut analizine göre diyetler planlanmaktadır.

Andulasyon terapi ile beslenmeyle beraber bütüncül bir hizmet sağlanmaktadır.

Andulasyon Terapi ise organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Bu teknoloji multidisipliner bir çalışmanın sonucu olup bu kişiler bilim insanı, akademisyenler, spor tıbbı uzmanları ve hekimlerdir.devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi 12. Sokak No:1 Kat:7 No:40 Oranj Home Ofisi Ümitköy - Ankara

Uzman Diyetisyen Yasin Koçak

Çukurambar

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2101. Sokak Barış Sitesi No:13 Çankaya - Ankara

Diet Works Beslenme Danışmanlığı - Çankaya

Çankaya

DietWorks Beslenme Danışmanlığı

DietWorks, Çankaya şubesi başta olmak üzere 7 farklı şubesi ve alanında uzman diyetisyen kadrosuyla yüz yüze ve online olarak hizmet veren Türkiye'nin en büyük Beslenme Danışmanlığıdır. Yüz yüze veya online tüm randevularınızda ilk görüşmeleriniz ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte olup, yüz yüze görüşmelerimize özel tüm şubelerimizde her seans vücut ölçüm ve analizleriniz gerçekleştirilmektedir.

DietWorks Beslenme Danışmanlığı 9-16 yaş çocuklardan her yaş grubunda yetişkinlere, gebelik süreci devam eden ya da emziren annelere, polikistik over, hashimato, hipotiroidi-hipertiroidi, tip 2 diyabet gibi sağlık problemleri nedeniyle sağlıklı ve doğru beslenmeye ihtiyaç duyan bireylere kadar geniş bir yelpazede danışanlarımıza hizmet vermektedir. Ayrıca gerçekleştirilen görüşmelere bağlı olarak haftalık kişiye özel beslenme programları hazırlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için Çankaya ve diğer şubelerimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Sizin Hedefiniz Bizim İşimiz…devamını oku...
Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No:4/9 Bahçelievler-Ankara

Diyetisyen Büşra Yılmaz

Pursaklar

Profesyonel ekip eşliğinde, uzman diyetisyenlerin sizlerle VIP ilgilendiği bir hizmet düşünün. Sağlıklı yaşamayı kendinize hedef olarak belirlemenizde yardımcı olacak olan bu uzman ekip sadece sizin mutluluğunuz ve ideallerinizi göz önünde bulundurur. Mutluluğun ve kahkahaların kalori yaktırdığına inanıyoruz. mutluluğunuz ve şen kahkahalarınız için sizleri ofisimize bekliyoruz.devamını oku... Adres: Tevfik İleri Mahallesi Emek Caddesi No:14 MyPlaza 3. Kat Daire 26 Pursaklar Ankara

Vita Diyet

Keçiören

devamını oku... Adres: Güçlükaya Mah. Çekirge Caddesi 21-A Keçiören-ANKARA

Diyetisyen Zeynep Eda İmamoğlu

Sincan

Diyetisyen Zeynep İmamoğlu

2018 yılı Gazi Üniversitesi mezunuyumMezun olduktan 3 ay sonra Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde klinik diyetisyen olarak çalışmaya başladım.

Hastalıklarda beslenme, onkoloji, gebe-emzikli, çocuk-ergen, bebek beslenmesi, yetişkin beslenmesi ve kilo kontrolü alanlarında çalışmaktayım.
2019 yılında katıldığım eğitimler sonrası emzirme danışmanı olma hakkı kazandım ve hastalarıma bu alanda da destek vermekteyim.

Lokman Hekim Hastanesi'nde poliklinik takipleri ve online takipler yapmaktayım.devamını oku...
Adres: Antiçen Mah. Polatlı 2 Caddesi İdil Sokak No:44 Sincan - Ankara

Senanur Çevik Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi

Bahçelievler

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans sürecimi şeref öğrencisi olarak bitirdim.

Hacettepe Çocuk Hastanesi, Hacettepe Erişkin Hastanesi, Hacettepe Onkoloji Hastanesi, Hacettepe Hastanesi Mutfağı, Güven Hastanesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi ve Çankaya 3 Nolu Aile Sağlık Merkezinde staj yaparak birçok farklı alanlarda deneyim kazandım.

Kilo almada, kilo vermede, birçok hastalıkta beslenme tedavisinde, yeterli ve dengeli beslenmede bireysel veya kurumsal danışmanlık şeklinde hizmet vermekteyim.

Bilim ışığında öğrendiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak isterim.

devamını oku...
Adres: Yukarı Bahçelievler Mah. 54. Cadde (Eski 6. Cadde) No: 26/2 Bahçelievler - Ankara

Diyetisyen Aylin Koyuncu

Çankaya

Ben Diyetisyen Aylin Koyuncu
Kişiye Özel Beslenme Programı, Kilo Alma & Kilo Verme, Hastalıklarda Beslenme, Anne Çocuk Beslenmesi, Belirtilen konularda danışmanlık alarak benimle bu yola başvurmak istiyorsanız size ulaşabilmem ve sizi daha yakından tanımam için ön görüşme formunu doldurmanız yeterlidir. Online görüşme sağlanarak haftalık analizler ve beslenme planı yapılır. Sağlıklı tarif önerileri verilir. Birlikte çıktığımız bu yolda whatsapp üzerinden fotoğraflı öğün takibi ve soru sorma imkanıyla, sizlere beslenme alışkanlığı sağlamaktadır.
devamını oku...
Adres:

1977 yılında Kayseri'de doğdum. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesinde tamamladım. İntern diyetisyen olarak Hacettepe Yetişkin Hastanesi , Hacettepe Çocuk Hastanesi ve Zekai Tahir Burak Kadın -Doğum ve Çocuk hastanesinde ihtisasımı tamamladım.2000 senesinde diyetisyen olarak mezun oldum.16 yılllık mesleki tecrübemle Klinik diyetisyenliği, Poliklinik diyetisyenliği , Diyaliz diyetisyenliği ve Kurum diyetisyenliği görevleri yaptım.2013 yılında Gazi Üniversitesinde Obezite diyetisyenliği sertifikası aldım.Aynı yıl Başkent Üniversitesinden Kardiyoloji Diyetisyenliği sertifikası aldım.Beslenme ve Diyetetik bilimi ile ilgili birçok eğitim toplantılarına iştirak ederek mesleğimde en doğru bilgileri keşfetmeye devam ediyorum. Uzun yıllar özel bir üniversite hastanesinde çalıştıktan sonra kendi beslenme danışmanlık merkezimi açmaya karar verdim. Özellikle obezitede diyet danışmanlığı , bireysel diyet danışmanlığı, hastalık durumunda tıbbi beslenme tedavisi, gebe ve emzirme döneminde beslenme, sporcu beslenmesi ve eliminasyon (gaps diyeti,glütensiz diyetler,kan grubu diyetleri,besin intolerans test diyetleri) diyet tedavileri ile ilgileniyorum.

Hayatı keşfetmeye devam ediyorum, bu keşifte Sola Unitas ile tanıştım. ICF onaylı Yaşam koçluğu eğitimime devam ediyorum.

Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD) üyesiyim.

Sağlıklı yaşamın temelinde düzenli beslenme ve beslenme alışkanlıkları bulunmaktadır.Bu düzen bozulduğu takdirde tedavisi çok uzun sürebilecek,hatta imkansız derecede zorlaşabilecek hastalıklara yakalanmanın yolu açılmış olmaktadır.

16 yıllık klinik diyetisyenliği tecrübemle; hayatınızda önemli bir yeri olan beslenmenizi keşfetmenize,ne yiyip ne içtiğinizi farketmenize ,tercihleriniz noktasında -optimum beslenme koçluğu - yapmak için sizleri Ekol Diyet Danışmanlık ofisime bekliyorum.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 294. Sokak Wings Ankara Plaza B Blok No:13 Yenimahalle - Ankara

Uzman Diyetisyen Büşra Yılmaz

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1425 Cadde No:31/1 Çukurambar-Ankara

Diyetisyen Aylin Güngör

Tunalı

YÜZYÜZE DİYET

Hacettepe üniversitesi mezunu, deneyimli Dyt. Aylin GÜNGÖR olarak hizmet vermekteyiz.

İlk görüşmemizde sağlık durumunun ve beslenme öyküsünün değerlendirmesi yapılarak vücut analizi sonrası diyet planlaması yapılmaktadır.

Görüşmelerimizi hassasiyetle yürütüyor ve her hafta yüzyüze görüşüyoruz (ayda 4 görüşme). Vücut analizi sonrası beslenme programımızı her hafta güncelliyoruz.

Günlük whatsapp takibimiz mevcut. Soru-cevap, öğün takibi ve motivasyon desteği sağlıyoruz.

NOT: MERKEZİMİZDE BÜTÜN COVİD HİJYEN ÖNLEMLERİ ALINMAKTADIR.


ONLİNE DİYET

Online diyette görüşmelerimizi isteğiniz doğrultusunda görüntülü veya sesli olarak telefon üzerinden gerçekleştiriyoruz.
Görüşmeleri haftada 1 kez yapıyoruz.
Her hafta listenizi güncelliyoruz.
Günlük whatsapp takipli ve motivasyonlu ilerliyoruz.
Öğünlerinizin fotoğrafını WhatsApp üzerinden takip ediyoruz.

devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad. 87/3 Tunalı - Ankara

Dyt. Beyzanur Özen Beslenme ve Diyet

Mustafa Kemal Mahallesi

Diyetisyen Beyzanur ÖZEN

2021 yılında Kırıkkale Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü onur derecesiyle tamamlayıp diyetisyen ünvanını aldım. Bu süreçte yetişkin ve çocuk alanında hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi, toplu beslenme sistemlerinde beslenme ve toplum beslenmesi gibi temel alanlarda gerekli bilgileri eğitim sürecinde öğrenme imkanı elde ettim. Yetişkin ve çocuk alanlarında aktif hasta gördüğüm zorunlu stajımı Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde başarıyla tamamladım.

Özel sektörde yüz yüze danışan kabulünü daha iyi öğrenebilmek adına zorunlu stajlarıma ek olarak gönüllü stajlar da gerçekleştirdim. Öğrenci olduğum süreçte İşkur'un sosyal çalışma programı kapsamında Ankara Tarım Orman İl Müdürlüğü Yemekhanesinde gönüllü olarak çalıştım, catering sektöründe menü planlama becerilerimi geliştirdim.

Lisans eğitimim esnasında birçok eğitime katılıp kendimi geliştirdim ve "Yetişkin Bireylerin Sezgisel Yeme Davranışının ve Akdeniz Diyetine Bağlılık Düzeylerinin Belirlenmesi" adlı tez ve "Arı Ürünleri: Propolisin Sağlık Üzerine Etkisi" adlı seminer çalışmamı tamamladım.

2021 yılından itibaren aktif olarak online yürüttüğüm mesleğimi Mustafa Kemal Mahallesi'nde açmış olduğum Diyetisyen Beyzanur Özen Beslenme ve Diyet Danışmanlığı merkezinde yüz yüze danışan kabulü ile taçlandırmış bulunmaktayım.

Bu zamana kadar ideal ağırlığına kavuşturduğum birçok danışanım gibi sizlerin de hayatına dokunmayı çok isterim.
devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2143. Sokak 10/10 Kat:2 Çankaya - Ankara

Diyetisyen Esma Güven

Tunalı

Diyetisyen Esma Güven - Hacettepe Üniversitesinden şeref öğrencisi olarak mezun oldum.

"Yetişkin bireylerde fonksiyonel besin tüketim durumlarının değerlendirilmesi" konulu lisans tezim ve "sağlıklı yeni yağlar" konulu lisans seminerim hacettepe üniversitesi tarafından kabul edildi. Öğrenimin boyunca Liv Hospital Ankara Hastanesi, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi, Mendika Catering Şirketi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin, Onkoloji ve İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesinde, T.C. Sağlık Bakanlığı Keçiören İsmet Ayturan Aile Sağlığı Merkezinde mesleki deneyimlerde bulundum. Deneyim süreçlerimde Obezite Tedavisi, Onkolojide Beslenme, Diyabet ve Beslenme, Kardiyovasküler Hastalıklar ve Beslenme, Kilo Kontrolü, Toplu Beslenme, Toplum Beslenmesi, Endokrin Hastalıklarda Beslenme, Polikistik Over ve Beslenme, Gebelik ve Emziklilik Döneminde Beslenme, Çölyak, Vegan, Vejeteryan Beslenmesi, Sporcu Beslenmesi, Çocukluk ve Adolesan Çağı Beslenmesi üzerine çalıştım. Öğrenim sürecim boyunca mesleğimle ilgili bir çok kurs ve seminerlere katıldım ve halen katılmakta ve güncel gelişmeleri takip etmekteyim.
2018 yılından beri aktif meslek hayatım ile bir çok danışanımın hayatına dokundum. Eylül 2020'den beri kendi kurduğum beslenme danışmanlığı ve eğitim merkezim ile hayatlarınıza dokunmaya devam ediyorum.

YÜZ YÜZE DİYET PROGRAMI
Haftalık yüz yüze 30 dakikalık görüşmeler yapıyoruz. Profesyonel vücut analizimiz ile vücut yağ, kas, sıvı ve iç organ yağlanması oranlarını analiz ediyoruz.
Sağlık durumu değerlendirmesi yaparak, beslenme alışkanlıklarınıza göre her hafta size özel beslenme programı hazırlıyoruz.
Günlük whatsapp uygulaması ile yediğiniz içtiğiniz tüm besinlerin fotoğraflarını takip ediyoruz. Fotoğraflar üzerinden size beslenmedeki doğru ve yanlışları anlatıyoruz. Sizler de sorularınız olursa yine whatsapp uygulaması ile ulaşabiliyorsunuz.

ONLİNE DİYET PROGRAMI
Online diyet programlarımızda görüşmelerimizi sesli telefon görüşmesi veya whatsapp üzerinden görüntülü görüşme ile yapıyoruz.
Her hafta evdeki tartınızda kilo takibi yapıyorsunuz. O haftaki tartı sonucuna göre her hafta beslenme programınızı güncelliyoruz.
Sağlık durumu değerlendirmesi yaparak, beslenme alışkanlıklarınıza göre her hafta size özel beslenme programı hazırlıyoruz.
Online programlarda aktif süreç yürütebilmek adına whatsapp yoluyla günlük destek sağlıyoruz. Whatsapp uygulaması ile yediğiniz içtiğiniz tüm besinlerin fotoğraflarını takip ediyoruz. Beslenmenizdeki doğru ve yanlışları anlatıyoruz. Sizler de sorularınız olursa bize yine whatsapp üzerinden ulaşabiliyorsunuz.devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi Kabalak Apartmanı No:87/3 Tunalı-AnkaraSEBZELER (Pişmemiş) KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Asma Yaprağı 100 gram - 97 Kalori
Balkabağı 1 porsiyon - 139 Kalori
Bamya 100 gram - 72 Kalori
Bezelye 100 gram - 89 Kalori
Börülce 100 gram - 127 Kalori
Brokoli 100 gram - 35 Kalori
Brüksel Lahanası 100 gram - 35 Kalori
Domates 1 adet - 14 Kalori
Ebegümeci 100 gram - 48 Kalori
Enginar 1 adet - 10 Kalori
Havuç 100 gram - 35 Kalori
Ispanak 100 gram - 26 Kalori
Kabak 100 gram - 25 Kalori
Karnabahar 100 gram - 32 Kalori
Kereviz 100 gram - 18 Kalori
Kıvırcık Salata 100 gram - 20 Kalori
Lahana 100 gram - 20 Kalori
Mantar 100 gram - 14 Kalori
Marul 100 gram - 15 Kalori
Maydanoz 100 gram - 44 Kalori
Nane 100 gram - 65 Kalori
Patates(Haşlama) 100 gram - 100 Kalori
Patlıcan 1 adet - 28 Kalori
Pazı 1 porsiyon - 32 Kalori
Pırasa 100 gram - 52 Kalori
Salatalık 1 adet - 11 Kalori
Sarımsak 100 gram - 137 Kalori
Semizotu 100 gram - 32 Kalori
Soğan 100 gram - 35 Kalori
Soya Fasulyesi 100 gram - 403 Kalori
Taze Fasulye 100 gram - 90 Kalori
Taze Yeşil Biber 120 gram - 15 Kalori
Turp 100 gram - 19 Kalori
Yer Elması 100 gram - 75 Kalori

MEYVELER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori


Ahududu 100 gram - 57 Kalori
Ananas 100 gram - 52 Kalori
Armut 1 adet - 61 Kalori
Avokado 100 gram - 145 Kalori
Ayva 1 adet - 57 Kalori
Böğürtlen 100 gram - 58 Kalori
Çilek 100 gram - 26 Kalori
Dut 100 gram - 93 Kalori
Elma 1 adet - 60 Kalori
Erik 1 adet - 8 Kalori
Greyfurt 1 adet - 60 Kalori
Hurma 1 adet - 15 Kalori
İncir 100 gram - 41 Kalori
İncir(kuru) 100 gram - 49 Kalori
Karpuz 100 gram - 19 Kalori
Kavun 100 gram - 18 Kalori
Kayısı 1 adet - 8 Kalori
Kiraz 100 gram - 40 Kalori
Kivi 1 adet - 34 Kalori
Limon 100 gram - 27 Kalori
Mandalina 1 adet - 50 Kalori
Muz 1 adet - 100 Kalori
Nar 100 gram - 63 Kalori
Üzüm 100 gram - 57 Kalori
Portakal 1 adet - 50 Kalori
Şeftali 1 adet - 38 Kalori
Vişne 100 gram - 60 Kalori

ET VE ET ÜRÜNLERİ KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Az Yağlı Sığır Eti 100 gram - 225 Kalori
Az Yağlı Koyun Eti 100 gram - 247 Kalori
Beyin 100 gram - 137 Kalori
Biftek 100 gram - 156 Kalori
Bonfile 100 gram - 225 Kalori
Böbrek 100 gram - 241 Kalori
Dalak 100 gram - 109 Kalori
Dana But 100 gram - 141 Kalori
Dana Eti 100 gram - 156 Kalori
Dana Jambon 100 gram - 82 Kalori
Dana Kıyma 100 gram - 182 Kalori
Dana Salam 100 gram - 385 Kalori
Dana Sosis 100 gram - 295 Kalori
Dana Pirzola 100 gram - 114 Kalori
Haşlanmış Tavuk Göğsü 100 gram - 150 Kalori
Hindi 100 gram - 160 Kalori
Hindi Salam 100 gram - 152 Kalori
Hindi Sosis 100 gram - 196 Kalori
Izgara Biftek 100 gram - 278 Kalori
Izgara Tavuk 100 gram - 132 Kalori
Karaciğer 100 gram - 135 Kalori
Koyun Kıyma(Yağsız) 100 gram - 206 Kalori
Koyun Kıyma(Yağlı) 100 gram - 381 Kalori
Kuzu Pirzola 2 adet - 192 Kalori
Ördek 100 gram - 404 Kalori
Pastırma 100 gram - 250 Kalori
Rozbif 100 gram - 172 Kalori
Salam 100 gram - 446 Kalori
Sosis 100 gram - 295 Kalori
Sucuk 100 gram - 452 Kalori
Yağlı Koyun Eti 100 gram - 310 Kalori
Yağlı Sığır Eti 100 gram - 301 Kalori
Yürek 100 gram - 133 Kalori


DENİZ ÜRÜNLERİ KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ahtapot 100 gram - 163 Kalori
Alabalık 100 gram - 168 Kalori
Barbunya 100 gram - 68 Kalori
Dil Balığı 100 gram - 83 Kalori
Gümüş Balığı 100 gram - 78 Kalori
Hamsi 100 gram - 156 Kalori
Havyar 100 gram - 257 Kalori
Istakoz (Haşlanmış) 150 gram - 108 Kalori
İstavrit 100 gram - 214 Kalori
İstiridye 1 adet - 6 Kalori
Kalamar 100 gram - 79 Kalori
Kalkan 100 gram - 193 Kalori
Kalkan (Tavada) 100 gram - 320 Kalori
Karides 1 adet - 114 Kalori
Kayabalığı 100 gram - 121 Kalori
Kefal 100 gram - 151 Kalori
Kılıç Balığı 100 gram - 150 Kalori
Levrek 100 gram - 93 Kalori
Lüfer 1 adet - 222 Kalori
Mezgit 100 gram - 80 Kalori
Midye 1 adet - 8 Kalori
Palamut 100 gram - 168 Kalori
Sardalya 100 gram - 162 Kalori
Somon 100 gram - 131 Kalori
Somon Füme 100 gram - 143 Kalori
Tekir 100 gram - 151 Kalori
Ton balığı 100 gram - 130 Kalori
Tuzlanmış Balık 100 gram - 305 Kalori
Uskumru 100 gram - 159 Kalori
Yengeç 100 gram - 102 Kalori


SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ayran 100 gram - 37 Kalori
Beyaz Peynir 100 gram - 393 Kalori
Cheddarpeyniri 100 gram - 404 Kalori
Kaşar Peynir 100 gram - 413 Kalori
Krem Peynir 100 gram - 353 Kalori
Lor Peynir 100 gram - 85 Kalori
Meyveli Yoğurt 100 gram - 105 Kalori
Mozerella Peyniri 100 gram - 300 Kalori
Parmesan Peyniri 100 gram - 431 Kalori
Süt (Yağlı) 100 gram - 68 Kalori
Süt (Yağsız) 100 gram - 40 Kalori
Yoğurt(Yağlı) 100 gram - 95 Kalori
Yoğurt(Yağsız) 100 gram - 58 Kalori


YAĞLAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ayçiçek Yağı 100 gram - 884 Kalori
Balık Yağı 100 gram - 902 Kalori
Kakao Yağı 100 gram - 862 Kalori
Margarin 100 gram - 717 Kalori
Susam Yağı 100 gram - 884 Kalori
Tereyağ 100 gram - 720 Kalori
Zeytin Yağı 100 gram - 806 Kalori


UNLU MAMÜLLER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Açma 1 adet - 250 Kalori
Acıbadem Kurabiye 100 gram - 425 Kalori
Ay Çöreği 1 adet - 235 Kalori
Bisküvi 100 gram - 470 Kalori
Çatal 1 adet - 52 Kalori
Kruasan 200 gram - 150 Kalori
Kurabiye 100 gram - 350 Kalori
Poğaça 1 adet - 180 Kalori
Simit 1 adet - 280 Kalori
Talaş Böreği 100 gram - 339 Kalori


TATLILAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Aşure 1 porsiyon - 554 Kalori
Ayva Tatlısı 1 porsiyon - 230 Kalori
Baklava 100 gram - 402 Kalori
Browni 1 porsiyon - 120 Kalori
Cheesecake 100 gram - 280 Kalori
Çikolatalı Dondurma 1 kase - 300 Kalori
Çikolatalı Kek 1 dilim - 190 Kalori
Çikolatalı Puding 1 kase - 400 Kalori
Ekler Pasta 1 porsiyon - 237 Kalori
Elma Komposta 1 kase - 193 Kalori
Elmalı Tart 1 dilim - 300 Kalori
İrmik Helvası 1 porsiyon - 530 Kalori
Kabak Tatlısı 1 dilim - 240 Kalori
Kadayıf 100 gram - 290 Kalori
Krem Karamel 1 porsiyon - 265 Kalori
Kuru Erik Komposto 1 porsiyon - 178 Kalori
Muhallebi 100 gram - 175 Kalori
Meyveli Kek 1 dilim - 138 Kalori
Peynir Tatlısı 1 porsiyon - 110 Kalori
Profiterol 1 porsiyon - 291 Kalori
Puding Çikolatalı 1 porsiyon - 163 Kalori
Puding Vanilyalı 1 porsiyon - 150 Kalori
Revani 1 porsiyon - 501 Kalori
Spangle 1 porsiyon - 245 Kalori
Sütlaç 100 gram - 140 Kalori
Sütlü Çikolata 100 gram - 492 Kalori
Şekerpare 1 adet 140 Kalori
Tel Kadayıf 1 porsiyon - 430 Kalori
Tulumba Tatlısı 1 adet 92 Kalori
Tiramisu 1 porsiyon - 250 Kalori
Un Helvası 1 porsiyon - 582 Kalori


TAHILLAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

1 dilim Beyaz Ekmek 28 gram - 90 Kalori
1 dilim Kepekli Ekmek 28 gram - 60 Kalori
1 dilim kızarmış Ekmek 15 gram - 35 Kalori
Arpa 100 gram - 367 Kalori
Buğday 100 gram - 364 Kalori
Bulgur 100 gram - 371 Kalori
Erişte 100 gram - 70 Kalori
Kuskus 100 gram - 367 Kalori
Makarna(haşlanmış) 1 porsiyon - 470 Kalori
Makarna Kepekli(Haşlanmış) 1 porsiyon - 315 Kalori
Mercimek 100 gram - 115 Kalori
Mısır(haşlanmış) 100 gram - 100 Kalori
Mısır(Patlamış-Tuzlu) 100 gram - 500 Kalori
Pirinç 100 gram - 357 Kalori
Susam 100 gram - 589 Kalori


KAHVALTILIKLAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ayva Reçeli 1 yemek kaşığı - 42 Kalori
Bal 1 yemek kaşığı - 64 Kalori
Beyaz Peynir(Yağlı) 1 dilim - 110 Kalori
Beyaz Peynir(Yağsız) 1 dilim - 85 Kalori
Cheddar Peynir 100 gram - 393 Kalori
Çay(Şekersiz) 1 bardak - 1 Kalori
Çilek Reçeli 1 yemek kaşığı - 50 Kalori
Dana Salam 100 gram - 385 Kalori
Dana Sosis 100 gram - 295 Kalori
Dil Peynir 100 gram - 280 Kalori
Esmer Şeker 1 çay kaşığı - 20 Kalori
Filtre Kahve(Şekersiz) 1 bardak - 2 Kalori
Helva 100 gram - 650 Kalori
Hindi Salam 100 gram - 152 Kalori
Hindi Sosis 100 gram - 196 Kalori
Kaşar Peynir (Yağlı) 1 dilim - 124 Kalori
Kaşar Peynir (Yağsız) 1 dilim - 73 Kalori
Kayısı Reçeli 1 yemek kaşığı - 50 Kalori
Kaymak 100 gram - 208 Kalori
Kiraz Reçeli 1 yemek kaşığı - 57 Kalori
Krem Peynir (Yağlı) 1 yemek kaşığı - 51 Kalori
Küp Şeker 1 adet - 9 Kalori
Mozerella Peynir 100 gram - 300 Kalori
Parmesan Peynir 100 gram - 431 Kalori
Pastırma 100 gram - 250 Kalori
Pekmez 1 yemek kaşığı - 60 Kalori
Portakal Reçeli 1 yemek kaşığı - 60 Kalori
Portakal Suyu 1 bardak(250gram) - 112 Kalori
Siyah Çay(Şekersiz) 1 bardak - 0 Kalori
Siyah Zeytin 100 gram - 233 Kalori
Süt(Yağlı) 1 bardak - 153 Kalori
Süt(Yağsız) 1 bardak - 91 Kalori
Tahin 1 yemek kaşığı - 89 Kalori
Tereyağ 1 yemek kaşığı - 143 Kalori
Toz Şeker 1 yemek kaşığı - 20 Kalori
Tulum Peyniri 100 gram - 238 Kalori
Üzüm Pekmezi 1 yemek kaşığı - 50 Kalori
Vişne Reçeli 1 yemek kaşığı - 50 Kalori
Yumurta(beyazı) 1 adet - 15 Kalori
Yumurta (sarısı) 1 adet - 75 Kalori


KURUYEMİŞLER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ay Çekirdeği 100 gram - 582 Kalori
Badem 100 gram - 597 Kalori
Ceviz 100 gram - 654 Kalori
Fındık 100 gram - 526 Kalori
Fıstık 100 gram - 568 Kalori
Kabak Çekirdeği 100 gram - 610 Kalori
Kaju 100 gram - 565 Kalori
Kestane 100 gram - 194 Kalori
Kuru Erik 100 gram - 230 Kalori
Kuru İncir 100 gram - 270 Kalori
Kuru Kayısı 100 gram - 260 Kalori
Kuru Üzüm 100 gram - 290 Kalori
Leblebi 100 gram - 600 Kalori
Patlamış Mısır 100 gram - 500 Kalori
Şam Fıstığı 100 gram - 400 KaloriBAHARATLAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Biberiye 100 gram - 331 Kalori
Defne Yaprağı 100 gram - 313 Kalori
Dereotu 100 gram - 253 Kalori
Fesleğen 100 gram - 252 Kalori
Hardal 100 gram - 470 Kalori
Haşhaş 100 gram - 533 Kalori
Hindistan Cevizi 100 gram - 525 Kalori
Karabiber 100 gram - 255 Kalori
Karanfil 100 gram - 336 Kalori
Kekik 100 gram - 275 Kalori
Kırmızı Biber 100 gram - 318 Kalori
Kimyon 100 gram - 375 Kalori
Kişniş 100 gram - 280 Kalori
Köri 100 gram - 325 Kalori
Mısır Nişastası 100 gram - 375 Kalori
Nane 100 gram - 285 Kalori
Tarçın 100 gram - 260 Kalori
Tuz 100 gram - 0 Kalori
Safran 100 gram - 310 Kalori
Yenibahar 100 gram - 264 Kalori
Zencefil 100 gram - 347 Kalori
Zerdaçal 100 gram - 364 Kalori


İÇECEKLER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Ananas Suyu 1 bardak - 120 Kalori
Ayran 1 bardak - 90 Kalori
Elma Suyu 1 bardak - 100 Kalori
Domates Suyu 1 bardak - 130 Kalori
Havuç Suyu 1 bardak - 130 Kalori
Kayısı Suyu 1 bardak - 110 Kalori
Kiraz Suyu 1 bardak - 128 Kalori
Limonata 1 bardak - 170 Kalori
Nar Suyu 1 bardak - 120 Kalori
Portakal Suyu 1 bardak - 100 Kalori
Şalgam Suyu 1 bardak - 105 Kalori
Şeftali Suyu 1 bardak - 120 Kalori
Üzüm Suyu 1 bardak - 150 Kalori
Vişne Suyu 1 bardak - 116 Kalori


ASİTLİ İÇECEKLER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Coca Cola 1 kutu - 149 Kalori
Fanta Portakal 1 bardak - 124 Kalori
Fanta Limon 1 bardak - 124 Kalori
Fanta Mandalina 1 bardak - 103 Kalori
Schweppes Mandarin 1 bardak - 135 Kalori
Schweppes Bitter Lemon 1 bardak - 108 Kalori
Sprite 1 bardak - 103 Kalori


SICAK İÇECEKLER KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Caffe Americano 1 kupa - 240 Kalori
Caffe Latte 1 kupa - 240 Kalori
Çay 1 çay bardağı - 1 Kalori
Çay(Yeşil) 1 Kupa - 240 Kalori
Espresso 1 fincan - 1 Kalori
Kahve 1 kupa - 2 Kalori
Sahlep 1 bardak - 80 Kalori
Türk Kahvesi 1 kahve fincanı - 23 Kalori


PİŞMİŞ YEMEK KALORİLERİ

Birim Kalori

Adana Kebap 1 porsiyon - 897 Kalori
Ali Nazik 1 porsiyon - 400 Kalori
Arnavut Ciğeri 1 porsiyon - 797 Kalori
Bezelye 1 porsiyon - 289 Kalori
Bulgur Pilavı 1 porsiyon - 291 Kalori
Ciğer Tava 1 porsiyon - 763 Kalori
Dalyan Köfte 1 porsiyon - 498 Kalori
Dana Haşlama 1 porsiyon - 631 Kalori
Döner 1 porsiyon - 556 Kalori
Etli Karışık Dolma 1 porsiyon - 331 Kalori
Etli Türü 1 porsiyon - 537 Kalori
Etli Taze Fasulye 1 porsiyon - 475 Kalori
Etli Yaprak Sarma 1 porsiyon - 572 Kalori
Fırın Makarna 1 porsiyon - 505 Kalori
Fırın Tavuk 1 porsiyon - 402 Kalori
İmambayıldı 1 porsiyon - 194 Kalori
İzmir Köfte 1 porsiyon - 348 Kalori
Kabak Dolma 1 porsiyon - 247 Kalori
Karnıyarık 1 porsiyon - 270 Kalori
Kadın Budu Köfte 1 porsiyon - 1237 Kalori
Kış Türlüsü 1 porsiyon - 238 Kalori
Kıymalı Bezelye 1 porsiyon - 298 Kalori
Kıymalı Biber Dolma 1 porsiyon - 226 Kalori
Kıymalı Ispanak 1 porsiyon - 276 Kalori
Kıymalı Karnabahar 1 porsiyon - 187 Kalori
Kıymalı Kapuska 1 porsiyon - 190 Kalori
Kıymalı Patates 1 porsiyon - 250 Kalori
Kıymalı Taze Fasulye 1 porsiyon - 222 Kalori
Kuru Fasulye 1 porsiyon - 336 Kalori
Kuru Köfte 1 porsiyon - 974 Kalori
Kuzu Kızartma 1 porsiyon - 717 Kalori
Lahana Dolma 1 porsiyon - 535 Kalori
Mantarlı Et Sote 1 porsiyon - 578 Kalori
Mantarlı Tavuk Sote 1 porsiyon - 631 Kalori
Nohut 1 porsiyon - 350 Kalori
Orman Kebap 1 porsiyon - 969 Kalori
Rosto 1 porsiyon - 311 Kalori
Patlıcan Musakka 1 porsiyon - 201 Kalori
Peynirli Makarna 1 porsiyon - 354 Kalori
Piliç Izgara 1 porsiyon - 498 Kalori
Piliç Şinitzel 1 porsiyon - 1048 Kalori
Pirinç Pilavı 1 porsiyon - 326 Kalori
Tas Kebabı 1 porsiyon - 343 Kalori
Tavuk Köfte 1 porsiyon - 568 Kalori
Terbiyeli Köfte 1 porsiyon - 231 Kalori
Yaz Türlüsü 1 porsiyon - 221 Kalori
Zeytinyağlı bakla 1 porsiyon - 266 Kalori
Zeytinyağlı barbunya 1 porsiyon - 328 Kalori
Zeytinyağlı biber dolma 1 porsiyon - 265 Kalori
Zeytinyağlı taze fasulye 1 porsiyon - 177 Kalori
Zeytinyağlı Pırasa 1 porsiyon - 225 Kalori


SALATALAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Akdeniz Salata 1 porsiyon - 130 Kalori
Amerikan Salata 1 porsiyon - 276 Kalori
Cacıkı 1 porsiyon - 131 Kalori
Göbek Salata(Mısırlı) 1 porsiyon - 182 Kalori
Havuç Salata 1 porsiyon - 144 Kalori
Karışık Turşu 1 porsiyon - 70 Kalori
Kısır 1 porsiyon - 374 Kalori
Mevsim Salata 1 porsiyon - 179 Kalori
Piyaz 1 porsiyon - 443 Kalori
Semizotu Salatası 1 porsiyon - 218 Kalori
Söğüş Salata 1 porsiyon - 218 Kalori
Tavuklu Salata 1 porsiyon - 140 Kalori


ÇORBALAR KAÇ KALORİ?

Birim Kalori

Bezelye Çorbası 1 porsiyon - 170 Kalori
Et Suyu Çorbası 1 porsiyon - 35 Kalori
Ezo Gelin Çorbası 1 porsiyon - 217 Kalori
Domates Çorbası 1 porsiyon - 189 Kalori
Kremalı Çorba 1 porsiyon - 220 Kalori
Mercimek Çorbası 1 porsiyon - 386 Kalori
Sebze Çorbası 1 porsiyon - 85 Kalori
Soğan Çorbası 1 porsiyon - 103 Kalori
Tavuk Suyu Çorba 1 porsiyon - 82 Kalori
Tel Şehriye Çorbası 1 porsiyon - 245 Kalori
Yayla Çorbası 1 porsiyon - 270 Kalori